Білий дім про інцидент із дроном та літаками РФ: Свідомо агресивний проліт

Інцидент над Чорним морем там назвали "навмисним переслідуванням" з боку російських літаків.

У Білому домі вважають дії російських винищувачів Су-27 щодо американського безпілотника MQ-9 Reaper агресивними та свідомими, однак не можуть стверджувати, чи прагнув російський пілот влаштувати зіткнення з БПЛА.

Про це заявив координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі на брифінгу 16 березня.

«Ми не можемо залізти в голову російському пілотові і дізнатися, якими були його наміри стосовно завдавання удару по безпілотнику. Те, що ми реально знаємо і що є чітким доказом, що це було навмисне переслідування (американського дрона – ред.), це було навмисне скидання пального у спробах у певний момент зірвати політ MQ-9», – сказав представник американської адміністрації.

Він наголосив, що це був «свідомо агресивний, надзвичайно агресивний проліт» російських винищувачів.

«Безпілотник діяв відповідно до міжнародного права, не роблячи абсолютно нічого поганого», – зазначив Кірбі.

Водночас він додав, що США не збираються «проводити місію зі встановлення фактів» інциденту над Чорним морем.

Зауважимо, що напередодні в Держдепартаменті США заявили, що вважають ненавмисним дії Росії у зв’язку з зіткненням винищувача та дрона MQ-9 Reaper.

Інцидент із дроном та винищувачами

14 березня стало відомо, що два російські винищувачі Су-27 пошкодили розвідувальний дрон США MQ-9 Reaper під час невдалої спроби перехопити його в міжнародному повітряному просторі над Чорним морем. Американцям довелося затопити свій дрон.

Зауважимо, що російські Су-27 кружляли над Reaper і зливали на нього пальне, щоб, можливо, залити камери дрона або пошкодити його датники. Військові США, що стежили за відеотрансляцією з БПЛА, були приголомшені цим інцидентом.

16 березня росіяни заявили, що знайшли американський дрон у морі за 60 км від окупованого Севастополя: «Для Міноборони РФ цікава внутрішня електронна «начинка» безпілотника, а також його двигун».

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *