Били кувалдою, відтяли голову та руки, а потім спалили. Журналісти знайшли одного із катів-росіян, які вбили людину в Сирії

Найманці входили до "групи Вагнера".

2017-го в інтернеті з'явилося відео, як четверо чоловіків із закритими обличчями б'ють кувалдою п'ятого. За два роки, у листопаді 2019-го, в Мережі з'явилися ще три відео – продовження звірячого вбивства. На ньому чоловіки відрізають убитому голову ножем, відрубують лопатою руки, вішають тіло, на якому написали «За ВДВ», за ноги, обливають бензином і спалюють. Усі ці дії супроводжуються схвальними коментарями та жартами.

Новая газета

Ще два роки тому інтернет-користувачі припускали, що на відео – росіяни-бійці приватної військової компанії «Вагнер» у Сирії вбивають місцевого жителя або бойовика. На нових відео є кадр, на якому один із чоловіків показує своє обличчя.

Увага! Відео містить дуже жорстокі сцени вбивства людини!

Журналісти «Нової газети» завдяки сервісу FindClone знайшли його можливу сторінку в соцмережі «ВКонтакте». Також ЗМІ оприлюднило копію паспорта цього чоловіка. Його звати Станіслав Євгенович, прізвище починається на «Д» – журналісти повні дані не оприлюднили.

Чоловік дійсно виявився бійцем ПВК «Вагнер». Від 2016 року він займався розвідкою в Сирії. А до того служив у патрульно-постовій службі поліції в Ставропіллі в Росії.

Журналісти через соцмережу зв'язалися із дружиною Станіслава, аби вона підтвердила чи спростувала, чи впізнає свого чоловіка на відео. Вона спочатку відповіла: «Ви, напевно помилилися», а потім закрила акаунт у «ВКонтакте».

Новая газета

Новая газета

«Нова газета» пише, що інших учасників відео зможе за бажання встановити офіційне розслідування в Росії. Журналісти готові передати матеріали до прокуратури, Слідчого комітету та МВС. Чоловіки, які є на відеозаписі, зверталися один до одного за позивними «Памір» і «Вовк».

Арабській пресі вдалося встановити особу загиблого, час і місце страти. Як пише Jesr Press, убитий — Мохаммед Таха Ісмаїл Аль-Абдулла, відомий також як Хаммаді Таха Аль-Бута. Він народився 1986 року в Дейр-ез-Зорі. За даними видання, Хаммаді виїхав з Сирії під час війни, але в липні 2017 повернувся (можливо, в арабській пресі допущена помилка, бо відео з'явилося в мережі наприкінці червня). І його мобілізували в резерв армії Башара Асада. Потім дезертирував, але його зловили. Місце страти Jesr Press ідентифікує як родовище Шаїр у сирійській провінції Хомс.

Новая газета

Нагадаємо, кілька років тому повстанці в Сирії зняли на відео, як вони відрізають голову пілоту гелікоптера провладних збройних сил.

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *