Армія проти коронавірусу: як різні країни використовують військових і чому навчилась Україна

У боротьбі з інфекцією задіяні різні підрозділи збройних сил.

На боротьбу з коронавірусом більшість країн долучила вже й армію. Першою таку практику застосували у Китаї, звідки власне і почалася подорож коронавірусу світом. А далі, той досвід узяли на озброєння й армії інших країн, йдеться у сюжеті “Спецкор” на 2+2.

Жорсткий карантин у Китаї – перша армійська операція проти коронавірусу у світі. Військові блокували міста, контролювали режим ізоляції, перекидали медичні десанти до провінції Ухань. Зреагувати так само ані Європа, ані США не змогли. Тільки коли хвороба пішла у масований наступ – згадали про армії.

“До речі, першим використав досвід Китаю, як не дивно, Казахстан – він поділив країну на райони і за допомогою армії блокував ці райони і це дуже непоганий досвід”, – коментує директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Поки одні військові блокували райони, до головної місії долучилися підрозділи із хімзахисту і одразу розпочали дезінфікувати міста. Першою на боротьбу з коронавірусом в багатьох арміях світу піднялася авіація. Армійські борти евакуйовували своїх громадян з епіцентрів хвороби, перевозили обладнання і лікарів. У Франції військові гелікоптери задіяли, щоб розвантажити переповнені лікарні і швидко доставляти хворих туди, де є вільні лікарняні ліжка.

Відео

На боротьбу з коронавірусом більшість країн долучили сили армії

Поки частина людства сидить вдома на карантині, інша бореться із світовою пандемією. І мова не лише про медиків та науковців. На боротьбу зі смертельною хворобою більшість країн долучила армію. Першими таку практику застосували у Китаї, а далі його досвід взяли на озброєння інші країни. Повні випуски дивіться на 1+1 video

Сполучені Штати на підмогу цивільним медикам задіяли Нацгвардію і два шпитальні кораблі флоту. Армійські медики залучені на повну і у порятунку понад тисячу хворих військових. Найбільше постраждав від коронавірусу екіпаж атомного авіаносця “Теодор Рузвельд” – корабель на карантині, понад сотню екіпажу заражені COVID-19.

“Ми маємо розвантажити переповнені медзаклади. Тому ми ухвалили рішення розгорнути не один, а два госпіталі і для цього задіяли два кораблі військово-морських сил”,  – каже бригадний генерал ВПС США Пол Фрідрігс.

Паралельно Пентагон розгорнув додаткові мобільні госпіталі. Екстрено готувати лікарняні ліжка взялися більшість армій європейських країн.

“Сьогодні у цьому спортивному залі у Белграді ми маємо встановити 300 армійських ліжок. І тут будуть лікуватися навіть ті, хто має легкі симптоми”, – прокоментував запровадження заходів речник Міністерства оборони Сербії Мілан Гуяніца.

Армії країн НАТО, крім розгортання шпиталів, контролюють дотримання карантину в середині країн та на кордонах. У Австрії та Швейцарії оголосили про кількатисячні мобілізації до війська вперше після Другої світової війни. Німеччина закликала своїх резервістів бути напоготові. Напередодні британський міністр оборони Бен Волленс теж заявив, що армія збільшить кількість військових.

Не стала винятком і Україна. До патрулювання вулиць долучили Нацгвардію, а командування медичних сил закликало військових-лікарів у запасі повернутися на службу. Нині у армії п’ятеро хворих і один летальний випадок від коронавірусу. Головна мета зараз – захистити бойові частини, задіяні у війні з Росією.

“В усіх військово-мобільних госпіталях проведено тренування  з переведення закладу на роботу в  умовах протиепідеміологічного режиму. Виділено санітарні транспортні засоби для евакуації хворих, в тому числі для здійснення аеромедичної евакуації”, – коментує керівник служби медичного забезпечення ООС ЗСУ Олександр Авраменко.

Коронавірус змінює тактику військових підрозділів по всьому світу. Армії навчаються воювати з невидимим ворогом. І, приміром у Ємені, де війна триває вже п’ять років, сторони вирішили ввести карантин на фронті та зупинили бойові дії.

Кореспондент “Спецкор” Віталій Афанасієнко

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *