Європарламент оголосив надзвичайний кліматичний стан: що це означає – новини світу

Країни ЄС мають якомога швидше визначити свою стратегію із досягнення вуглецевої нейтральності.

28 листопада депутати Європарламенту ухвалили резолюцію про надзвичайну ситуацію з кліматом.

Документ ухвалили 429 голосами проти 225. Ще 19 парламентарів утрималися.

@Europarl_EN declares #ClimateEmergency! MEPs urge the Commission to fully ensure all relevant legislative and budgetary proposals are fully aligned with 1.5 °C target

The resolution was adopted with 429 votes to 225. 19 abstentions. pic.twitter.com/lTa4MhDEXl

— ENVI Committee Press (@EP_Environment) November 28, 2019

Як зазначає Deutsche Welle, захід має скоріше символічний характер, і ухвалений напередодні 25-ї конференції зі зміни клімату, яка має відбутися 2-13 грудня в Іспанії.

Законодавці рекомендували Єврокомісії простежити, аби всі ухвалені Брюсселем законодавчі та бюджетні ініціативи повністю відповідали меті Паризької угоди – не допустити глобального потепління на понад 1,5 градуса за Цельсієм.

Як людство може врятувати Землю від кліматичних змін

Депутати також закликали всі країни ЄС до 2020 року поступово скоротити пряме і непряме фінансування підприємств, що використовують у своїй діяльності викопне паливо.

В резолюції Європарламент також закликав ЄС якомога швидше позначити свою стратегію із досягнення кліматичної нейтральності. Не пізніше 2050 року вона має бути позначена в рамках Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Спецпроекти

Глобальне потепління. Як Земля змінює своє обличчя

Разом з цим депутати звернулися до нової глави Європейської комісії Урсули фон дер Ляйен – її закликають до 2030 року включити в майбутнє єдиного європейського екологічну угоду мету скоротити викиди парникових газів на 55%.

Раніше нова глава Єврокомісії обіцяла розробити такий документ протягом свого мандата. Також вона говорила про намір Брюсселя протягом наступних 10 років виділити на захист клімату 1 трлн євро. Поки що у бюджеті ЄС на 2020 рік на ці цілі заплановано 589,6 млн євро – на 5,6% більше, ніж роком раніше.

Європейська комісія вже пропонувала поставити мету вийти на нульові викиди до 2050 року – Європейська Рада досі не підтримала це через супротив Польщі, Угорщини і Чехії.

Стейк та сирна тарілка: як їжа призводить до кліматичних змін

Наразі в Європі понад тисяча адміністративних одиниць оголосили “кліматичний надзвичайний стан”, і закріпили захист довкілля як пріоритет для роботи місцевих органів влади. Так, у вересні відповідне рішення ухвалив парламент Австрії. В Німеччині такі рішення ухвалено низкою міст. 2019 року до цього руху долучились також міста Ірландії, Португалії та Франції. У світі першими кліматичний надзвичайний стан оголосили міста в Австралії (2016 року), США (2017 року) та Канаді (2018 року).

Більше про: Як змінюється клімат

  • Затоплені міста та загибель людства. Що не так з апокаліптичними прогнозами про зміни клімату та які з них правдиві
  • Учені попереджають про початок масового вимирання на Землі. Чим це загрожує планеті та людям
  • Світом шириться небезпечний вірус з Сибіру – він вже вбив понад 20 тисяч ссавців. Що відбувається та до чого тут кліматичні зміни

Також генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у серпні під час саміту G7 у Франції оголосив “надзвичайну кліматичну ситуацію”. Гутерріш заявив, що 2015-2019 роки, швидше за все, стануть найспекотнішими роками за всю історію метеоспостережень.

Зазначимо, останнім часом інформаційний простір сповнений різноманітними апокаліптичними передбаченнями щодо майбутнього людства та згубних наслідків кліматичних змін – починаючи від того, що їжі стане замало, до неминучого затоплення міст унаслідок збільшення рівня моря та повалення людської цивілізації. Що не так з більшістю прогнозів про зміни клімату та які з них правдиві – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Відео

Орел пролетів над Альпами з камерою і зафільмував, як кліматичні зміни руйнують льодовики

На кадрах, знятих орланом-білохвостом, видно, що крижані шапки над Альпами тануть. І відбувається це одразу у кількох європейських країнах. Орел Віктор вже пролетів над територіями Італії, Німеччині, Швейцарії, Австрії та Франції, продовжити польоти його доглядачі планують і цього тижня.  

Источник: www.tsn.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *