Як допомогти учню покращити свою літературну мову в школі?

Українська мова вивчається дитиною протягом усього шкільного життя. Цей предмет є обов’язовим у всіх середніх загальноосвітніх закладах України з 1920 року. У 4-му класі маленька людина має засвоїти назви частин мови, членів речення, найпростіші правила пунктуації, словникові слова. Спробуємо розібратися, що сприяє розвитку грамотності у маленької дитини.

Як допомогти учню покращити свою літературну мову в школі?

Що таке літературна мова

Філологи зазначають, що цей термін означає вищу форму певної мови. Вона об’єднує усіх носіїв, наприклад, української, англійської, німецької чи французької мови. Усі носії мови мають володіти її літературним варіантом, щоб розуміти один одного.

Літературна мова поділяється на усну і писемну форму. Писемна форма більше використовується в галузі державної, господарської, культурної, виховної діяльності. Усна форма літературної мови більше можна почути у побуті, в розмовах між людьми.

Також існують діалекти. Кожен з них є елементом місцевого, регіонального колориту. Так, галичани називають квітку “чічкою”, а вінничани замість “тільки що” кажуть “допіру”. Проте мешканець іншого регіону може не зрозуміти ці слова. Для подолання цієї проблеми люди користуються літературною мовою. Вона існує в усній та письмовій формах.

Також літературна мова виконує додаткові завдання:

  • збереження мови для майбутніх поколінь;
  • створення художньої літератури та ділових паперів;
  • використання в усному публічному просторі (лекції, промови та ін.).

А ще саме нею пишуться наукові праці.

Як дитина вчить літературну мову

Маленька людина чує її у школі, на телебаченні, бачить у книгах та газетах. Важливим зразком також є художні твори.

Так, зразком української літературної мови можна назвати творчість Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Івана Котляревського, Івана Нечуй-Левицького та багатьох інших.

А ще важливо, щоб у присутності дитини батьки говорили грамотно. Адже син чи донька бере приклад з мами та тата. Потрібно багато читати разом з дітьми, вчити вірші напам’ять, і таким чином покращиться грамотність, навички правопису і спілкування літературною мовою.

Також для формування грамотності треба подарувати малюкові словники:

  • тлумачні;
  • орфографічні;
  • двомовні .

Але не можна забувати і про звичайні підручники. Їх треба доповнити електронними чи паперовими посібниками гдз укр мова 4 клас. Адже такі книги не лише допоможуть дитині впоратися з домашніми завданнями, а будуть взірцем літературної мови. Там містяться художні та наукові тексти. Тому розв’язник корисний і для кругозору учня.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *