Важко вчитися грі на гітарі? Допоможе “Паті на Хаті Shop”!

Важко вчитися грі на гітарі? Допоможе "Паті на Хаті Shop"!
Важко вчитися грі на гітарі? Допоможе "Паті на Хаті Shop"!

Якщо купити гітару в Україні дуже легко, то навчитися грати на ній – це цілий шлях, сповнений труднощів і часом розчарувань. Але, як відомо, дорогу здолає той, хто йде. Тому старанність та праця допоможуть подолати будь-які перешкоди. А наші поради зроблять процес навчання набагато легшим та приємнішим. 

3 головні поради, які допоможуть початківцям 

1. Пальці

Біль у пальцях – одна з найпоширеніших труднощів, що очікують гітаристів-початківців. Подивимося, що тут допоможе:

  • Струни. Для початку вибирайте гітару з нейлоновими струнами, вони м’якші і не травмуватимуть навіть пальці з ніжною шкірою.
  • Нігті. Не варто їх обрізати надто коротко на лівій руці – вони беруть на себе частину зусиль при тиску на струни.
  • Час та регулярність занять. Краще скоротити час занять, але тренуватись частіше. Так шкіра на пальцях швидше огрубіє без зайвого травматизму. Якщо заняття будуть рідшими, але тривалішими, ефект буде протилежним, можуть з’явитися пухирі. У такому разі потрібно влаштувати перерву у заняттях.
  • Відстань від струн до грифа. Чим вона більша, тим сильніше доведеться тиснути на струни для досягнення потрібного ефекту. При покупці гітари перше налаштування виконує майстер. Якщо доведеться самостійно налаштовувати відстань, стандартно вона знаходиться у проміжку від 1,6 мм на першому ладі до 4,7 мм на дванадцятому.

Доглядайте струни, щоб вони не стали іржавими і шорсткими (їх потрібно протирати після гри). Старі струни потребують заміни.

Чи не грайте мокрими руками на вулиці в холодну пору року. Щоб мозолі не зійшли і не довелося знову їх заробляти, не робіть занадто довгих перерв у заняттях.

2. Положення рук та посадка

Знайдіть положення тіла під час гри, при якому руки можна було розслабити, і загалом відчувався комфорт навіть за довгої гри. Тут можна прислухатися до рекомендацій досвідчених гітаристів та спробувати застосувати їх на практиці. Але варто пам’ятати, що все залежить від власної комплекції, і найзручніша поза підшукується індивідуально. Просто треба приділити цьому увагу.

Долоню лівої руки не варто притискати до грифу знизу. Забезпечте рухливість пальців, висунувши кисть трохи вперед і округливши її, ніби тримайте яблуко. Якщо граєте на акустичній гітарі, великий палець тримайте паралельно ладам позаду грифа.

3. Перший крок

Якщо ви вже вмієте правильно тримати інструмент, освоїли основні акорди та перебори, можна братися за розучування відповідної музичної композиції та пробувати свої сили на публіці. Зіграйте у колі друзів. Повірте – не обов’язково бути майстром, щоб сподобається публіці. Слухачі не налаштовані на критику, тим більше, що більшість не вміє грати навіть на вашому рівні. Вони цілком можуть бути прихильні навіть до гри незнайомого музиканта-початківця. А їхнє схвалення стане великим стимулом для подальшого освоєння інструменту.

З часом ви гратимете набагато впевненіше, збільшите швидкість, розширите свій репертуар. І зможете використовувати свої навички вже на новому рівні.

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *