Три рівні зла. Фільтраційні російські табори » Інформаційні новини світу
Главная » Україна » Три рівні зла. Фільтраційні російські табори

Три рівні зла. Фільтраційні російські табори

Три рівні зла. Фільтраційні російські табори 29.07.2022 17:30 Укрінформ В ОБСЄ представили дослідження про російську "фільтрацію" та дали слово тим, хто пройшов через спецтабори

Загарбницька війна росії проти України супроводжується багатьма новими жахливим явищами, одне з яких – "фільтрація". Вдосконаливши свій попередній злочинний досвід у Чечні та наслідуючи нацистський досвід депортацій і концтаборів, росіяни створили на тимчасово окупованій території України, утім, як і на власній, систему фільтрації та затримання українських громадян, які можуть нести загрозу встановленню російського контролю над Україною. Її неодмінними атрибутами стали психологічний та фізичний тиск, катування і навіть вбивства.

Для донесення до міжнародної спільноти інформації про цю злочинну практику російського режиму делегація України при ОБСЄ, за підтримки американської місії, організувала 27 липня у Відні захід, темою якого була так звана "фільтрація" в Україні. Під час нього делегації країн-учасниць ОБСЄ змогли ознайомитися з відповідним дослідженням, проведеним українською ГО "Медійна ініціатива за права людини" (МІПЛ), і заслухати трагічні історії безпосередніх свідків та жертв фільтраційних таборів. Крім того, окремий такий захід відбувся і для акредитованих у Відні іноземних журналістів.

ТРИ РІВНІ ФІЛЬТРАЦІЇ

"Через так звану "фільтрацію" мають пройти абсолютно всі українці, кому виповнилося 14 років і хто перебуває на тимчасово окупованій території України. І якщо на початку повномасштабного вторгнення рф цей процес ще не був системним, то зараз він набув величезних масштабів, і фільтрація вже систематизована. Фактично йде перевірка на лояльність до окупаційної влади всіх українців на окупованій території", – повідомив журналіст МІПЛ Станіслав Мірошниченко.

Карта місць, де росіяни проводять так звані фільтраційні заходи. Скріншот дослідження МІПЛ

При цьому цей процес має три рівні. Перший рівень – попередня фільтрація. Зазвичай вона відбувається на блокпостах або в самому місті чи селі. У людини перевіряють документи, речі, можуть обшукати житло чи автомобіль. Після цього її скеровують у спеціальні пункти, де розгорнуті фільтраційні табори.

Ці табори – другий і основний вид фільтрації. Люди потрапляють у спеціальні табори, після яких їх або відпускають, або затримують для подальшої перевірки. Загалом "Медійна ініціатива з прав людини" нарахувала 18 фільтраційних таборів на тимчасово окупованій території України. Але в організації підкреслюють, що цей перелік не є вичерпним і містить лише ті, місця, які вдалося верифікувати.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*