Стамбульський Teknofest: Безпілотники, літаючі авто та юні винахідники

Стамбульський Teknofest: Безпілотники, літаючі авто та юні винахідники

Фоторепортаж

28.09.2021 19:27

Укрінформ

Організатори підтримують ідею проведення цього фестивалю й в Україні, бо їй є що показати

Стамбульська осінь цього року багата на виставки. Наприкінці серпня з розмахом тут провели міжнародну оборонну виставку IDEF 2021. Весь минулий тиждень в аеропорту Ататюрка тривала виставка аерокосмічної техніки та технологій TEKNOFEST. У листопаді – відбудеться оборонна аерокосмічна виставка SAHA Expo.

Втома від пандемічного року посприяла популярності TEKNOFEST – фестиваль відвідало близько 800 тисяч гостей. Площа 450 тисяч квадратних метрів на території аеропорту Ататюрка в Стамбулі дала змогу і продемонструвати все заплановане, й дотриматися пандемічних обмежень.

В організації та заходах взяли участь сім міністерств, більше десятка відомств та директоратів, понад два десятки вишів. Свої стенди представили такі флагмани наукової й технічної думки, як Baykar Makinа, Roketsan, Aselsan, Havelsan, TUSAŞ, Turkish Aerospace Industries, Türksat, STM та інші.

БЕЗПІЛОТНИКИ НА ГРЕБЕНІ ТЕХНОЛОГІЧНОЇ ХВИЛІ

Чи не найбільшу увагу на виставці було приділено безпілотникам. Досягнення Туреччини в розробці БПЛА – беззаперечні. Своїми безпілотниками в Україні відома передусім компанія Baykar Makinа, що виробляє Bayraktar TB2 та Akıncı. Нею керують брати Байрактари – Сельчук та Халюк, перший – технічний директор, другий – генеральний. Фестиваль аерокосмічної техніки та технологій TEKNOFEST – це їхня ідея, яка полягає в тому, щоб і продемонструвати вже досягнуте, і зацікавити та «запалити серця» майбутніх зірок інженерії й технологій, які в майбутньому розвиватимуть почате, працюючи на благо батьківщини.

Один із конкурсів на виставці – розробка безпілотних літальних апаратів. Учасників у цій номінації – чи не найбільше. Як відзначають у Baykar Makinа, колись компанія налічувала шість працівників, нині їх більше 1,5 тисячі. Все розпочалося зі сміливої ідеї та бажання її втілити, а успіх прийшов у результаті наполегливої праці, неминучої боротьби з помилками, пошуку їх вирішення та співпраці. Так було створено БПЛА Bayraktar TB2 i Akıncı, які нині відомі в усьому світі.

Цьогоріч Akıncı, який є прикладом успішної співпраці України й Туреччини у військово-технічній галузі – адже на ньому стоять двигуни українського виробництва, – вразив демонстраційним польотом спільно з літаком Hürkuş виробництва турецької авіаційної компанії TUSAŞ. Організатори таким чином прагнули продемонструвати, наскільки безпілотні технології пішли вперед.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *