Спрей проти ковіду з Естонії: ні, ще не панацея…

Спрей проти ковіду з Естонії: ні, ще не панацея…

03.08.2021 11:28

Укрінформ

Технологію виробництва препарату на основі молозива вже запатентували, але ліками його не поспішають називати

Днями ЗМІ облетіла майже сенсаційна інформація про створення спрею проти коронавірусу в Естонії. Заголовки відкритим текстом проголошували панацею. Повідомляється, що назальний спрей під назвою BioBlock, захищає не тільки від вихідного штаму SARS-CoV-2, виділеного в Ухані, а й від  інших, які прийшли за ним і викликали занепокоєння у Всесвітньої організації охорони здоров'я. Відсутність конкретних фактів і відповідей на очевидні запитання насторожувала.  Естонські учені запатентували технологію виробництва спрею від ковіду, але чи означає це, що універсальний засіб проти коронавірусної інфекції знайдено? Як з’ясував Укрінформ, найімовірніше, що ні. Хоча місцеві регуляторні органи дозволили виробляти і реалізувати препарат, але ліками його офіційно не називають, як, власне, і самі розробники.

Незвична технологія на основі молозива

На сайті біотехнологічної компанії Icosagen, яка разом із Тартуським університетом та Естонським університетом природничих наук розробила BioBlock, йдеться про те, що це натуральний продукт, який виготовляється на основі молозива корів (перше молоко після пологів). Науковці використали незвичну технологію: вводили антигени білка SARS вагітним коровам, а потім з молозива виділяли антитіла до SARS-CoV-2. 

«Молозиво володіє найкращою природною здатністю забезпечувати новонародженому первинний імунітет за рахунок антитіл, вироблених матір’ю. Ми розробили технологію очистки антитіл в молозиві і в результаті отримали препарат, який можна використовувати для виготовлення спрея для носа і горла, що може придушити коронавірусну інфекцію», – пояснив Март Устав, професор Технологічного інституту Тартуського університету, а також головний виконавчий директор Icosagen, який керував розробкою нової технології. При цьому він наголосив, що це не ліки, а противірусний препарат, що діє на поверхні слизових оболонок носоглотки, де він може специфічно знешкоджувати вірус SARS-CoV-2.

Але, знову таки,  привертає увагу те, що точна ефективність препарату  наразі невідома – конкретні цифри у відсотковому співвідношенні розробниками не були представлені.

Про ефективність спрею BioBlock на сайті компанії-розробника у травні зазначили так: «Тести показали, що ці антитіла ефективні не лише проти першого штаму вірусу, який походить з Уханю, але і проти нових, більш поширених варіантів з Великобританії (B.1.1.7), Південної Африки (B.1.351) і Бразилії (P.1). Він був вивчений як в біохімічних, так і лабораторних експериментах з живим вірусом SARS-CoV-2 в Тартуському університеті BSL-3, що підтвердили його широку активність». Пізніше Март Устав підтвердив ефективність препарату проти штаму «Дельта», щоправда знову ж таки не озвучивши цифри.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *