Главная » Україна » Шантаж Газпрому, хамство Медведєва і футурологія Суркова

Шантаж Газпрому, хамство Медведєва і футурологія Суркова

Шантаж Газпрому, хамство Медведєва і футурологія Суркова

13.10.2021 16:00

Укрінформ

Три матеріали роспропа, які так чи інакше б'ють по Україні

Протягом двох днів у трьох різних виданнях були опубліковані три матеріали від російських ньюзмейкерів, які так чи інакше стосуються України, її демократичного вибору. Вони мали різні фокусні аудиторії, різний набір завдань. І "вистрілили" теж дуже по-різному. Великим творчо-піарівським успіхом автора – не менше двох діб обговорення і якнайширший резонанс – став лише один з них. Утім, й інші свою частку уваги теж отримали.

Що ж за матеріали? Ось вони, за черговістю виходу. 1. Спілкування російського дипломата Владіміра Чижова з кореспондентами Financial Times у Брюсселі «Посол Москвы в ЕС призывает Европу наладить отношения, чтобы избежать дефицита газа». 2. Стаття Дмітрія Медведєва в «Коммерсанте» під назвою «Почему бессмысленны контакты с нынешним украинским руководством». 3. Футурологічний матеріал ексрадника Президента РФ з українського напряму Владислава Суркова у підконтрольному йому ж виданні «Актуальные комментарии».

БОРОТЬБА З БРУДНОЮ ПОЛІТИЗАЦІЄЮ ШЛЯХОМ ЧИСТОГО ШАНТАЖУ

Розглядатимемо також за черговістю виходу. Переказ розмови з послом Росії в ЄС Владіміром Чижовим вийшов у Financial Times у неділю, 10 жовтня. Позиція російського дипломата, як і належить йому за посадою, є вкрай лукавою. Він каже, що стрибок цін на газ, енергетичні проблеми у Європі – «искусственные», що виникли з політичних мотивів, і це, звичайно, вина самої Європи, а РФ тут ні до чого.

Разом з тим Чижов заявляє: дії, які допоможуть стримати стрімке зростання цін на європейському ринку газу, відбудуться «скорее раньше, чем позже». Дозвольте, але від чого ж це «скорее» залежить? А ось від чого! Путін, за версією Чижова, вже «дал некоторые рекомендации "Газпрому", чтобы тот проявил больше гибкости». «И что-то заставляет меня (Чижова, – ред.) думать, что "Газпром" прислушается». Ну, ви зрозуміли суть спічу: «Дорогие европейцы, только от вас зависит «раньше» или «позже» произойдет сдерживание цены. Не кочевряжьтесь – уступите Путину. Вы же понимаете, что все зависит от него, его "Газпром" слушается».

І щоб вже зовсім ніяких сумнівів не було у тому, що це шантаж, виражений в дипломатичній формі, Чижов додав, що «ЕС стоит относиться к России не как к противнику, а как к партнеру». І буде тоді Європі тепло і щасливо!

Показово також, що з декількох європейських компаній, які вкладалися у фінансування Nord Stream 2, Чижов вибрав для цитування, а значить – завуальованої реклами у своєму інтерв'ю одного партнера. Ним став керівник німецької енергокомпанії Juniper Клаус-Дітер Маубах, який виступав минулого тижня на Петербурзькому газовому форумі. Там він більш яскраво і образно серед усіх похвалив російського президента, сказавши, що слова Путіна (ті самі, до яких «"Газпром" прислушивается») – це просто справжня «вакцина от роста цен».

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*