Прецедент з інтерпретацією. Як польська експертка мимоволі підіграла роспропу

Прецедент з інтерпретацією. Як польська експертка мимоволі підіграла роспропу

23.07.2021 17:30

Укрінформ

Чому західні експерти та політики мають уникати висловлювань про «російський» Крим

Дивна ситуація мала місце цими днями в Польщі. Чи не вперше від початку російської агресії в Україні в 2014 році – у публічному просторі країни над Віслою прозвучала думка, що, можливо, офіційна Варшава з часом змушена буде сприйняти Крим як частину території Росії і почати будувати з нею нормальні відносини, як ніби нічого не сталося.

І хоча згодом з’ясувалося, що одна з найдосвідченіших польських експерток у східній політиці Катажина Пелчинська-Наленч мала трохи інше на думці, а її висловлювання не зовсім правильно виклали у друкованій формі та, зрештою, інтерв’ю з нею відкоригували – осад усе ж таки залишився.

Варто детальніше розглянути цей випадок й оцінити, наскільки він є небезпечним для міжнародних відносин і для нашої частини Європи зокрема.

ДИВНІ СЛОВА

Кілька днів тому на сайті Польського інституту міжнародних справ (PISM) опублікували інтерв’ю директора цього державного аналітичного центру Славоміра Дембського з відомою польською експерткою з міжнародних відносин Катажиною Пелчинською-Наленч. Вона спеціалізується на східній політиці, й особливо – на відносинах з Росією, де вона була послом Польщі впродовж 2014-2016 років, а до цього займала посаду заступника міністра закордонних справ. Зараз колишня дипломатка займається аналітичною діяльністю, зокрема очолює інститут “Стратегії 2050”, що діє при громадському русі “Польща 2050”. Цей рух нещодавно став партією з однойменною назвою, а її лідер Шимон Головня торік був одним із кандидатів на посаду президента Польщі й завершив передвиборчу гонку на почесному третьому місці. Пелчинська-Наленч була і залишається одним із основних радників Головні та партії з питань міжнародної політики.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *