Перші публічні слухання в США: Справжній бій тільки починається

Наступні півтора місяці будуть особливо турбулентними для американської політики, Україні важливо не потрапити в її жорна

Перші публічні слухання в Палаті представників у середу вказали на три ключових моменти, які надалі визначатимуть – чого чекати від процесу імпічменту Трампа. Насамперед республіканці налаштовані підтримувати свого президента, а демократи ні на йоту не поступатимуться в питанні щодо тиску глави Білого дому на Україну, від чого партійний розкол в Конгресі США стрімко поглиблюватиметься. По-друге, однопартійці Трампа ладні підтримувати "конспірологію" про втручання України (а не Кремля) у вибори в США. Й третій момент – демократи мають додаткові "козирі" в руці для посилення обвинувачень проти президента. А це означає, що в американській політиці стає набагато гарячіше, й Україні треба докласти зусиль, аби не потрапити в політичні жорна.

ПОЛІТИЧНИЙ АЖІОТАЖ

Подібних слухань, які викликали такий ажіотаж серед політикуму і ЗМІ у Вашингтоні, не було, напевно, з часів свідчень ексдиректора ФБР Джеймса Комі в червні 2017 року. Попри те, що демократи обрали більшу залу для слухань із тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором і представником Держдепу Джорджом Кентом, цього разу також вмістилися не всі. Більше сотні людей залишалися стояти в коридорах у чергах у надії потрапити в головне приміщення. Десятки камер створювали цілі майданчики, де журналісти чекали спікерів із зали засідань.

У самому ж приміщенні, де відбувалися слухання, значну частину займали столи для десятків журналістів, які мали змогу інформувати про все оперативно.

Але не обійшлося без випереджальних дій з боку республіканців. Ще за годину до початку засідання група найбільш прихильних до Трампа конгресменів почала зі скандалом вимагати найкращі місця в залі. Крім того, однопартійці президента виставили плакати за кріслами головуючих, що дискредитували роль "викривача" і демократів, які ініціювали розслідування з імпічменту.

ВИМОГИ РЕСПУБЛІКАНЦІВ

Дійшло до того, що старший член Комітету з питань розвідки (друга за рангом особа в комітеті) республіканець Девін Нуньєс публічно заявив, що розслідування треба взагалі згорнути за зовсім інших причин.

"Ми дійсно повинні припинити проведення цих слухань, допоки не отримаємо відповіді на три важливих запитання", – заявив конгресмен-республіканець. По-перше, за його словами, потрібно розібратися, до якої міри демократи координували свої зусилля з "викривачем", який написав скаргу після телефонної розмови президентів Трампа й Зеленського. Логіка цієї вимоги республіканців полягає в тому, щоби представити імпічмент Трампа як політичне переслідування "чесного" президента.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *