Oncilla підсилює українське військо

Oncilla підсилює українське військо Інфографіка 29.03.2023 09:22 Укрінформ Головне управління розвідки Міноборони отримало модернізований бронетранспортер Oncilla. Кошти на його придбання були надані польською компанією Trans Select

Згідно з заявою Віктора Левченка, представника конструкторського бюро «Берил», в Україні вже є 30 таких машин, які беруть участь у бойових діях і відмінно зарекомендували себе на полі бою, рятуючи життя військових.

Історія створення і модернізація Oncilla

Oncilla є вдосконаленою версією українського бронетранспортера «Дозор-Б» та випускається польською компанією Mista з 2013 року за українською ліцензією.

Польські колеги провели глибоку модернізацію машини. По суті, від українського «Дозор-Б» залишилась лише бронекапсула, та й то в її конструкцію внесено зміни.

На відміну від традиційних для української бронетехніки аналогових приладів, на панелі водія Oncilla встановлено монітор, який відображає всю необхідну інформацію, індикації, а також зображення з камери заднього виду та приладу нічного бачення.

Більше того, подібний монітор також встановлено на місці командира машини. Це дає йому можливість стежити за ходовимим параметрами броньовика, не заважаючи водію.

Серед додаткових опцій: екіпаж отримав повністю автоматизовану систему контроля тиску в шинах, якою можна керувати просто з кабіни. Для прикладу, на українському «Дозор-Б» для регулювання тиску в колесах необхідно було вийти з нього та проводити регулювання вручну.

Також машина отримала «нічний режим», при якому одним натисканням клавіші вимикаються фари та освітлення всередині бронетранспортера, а також активується прилад нічного бачення, зображення з якого виводиться на екрани.

За інформацією ЗМІ

У порівнянні з «Дозором-Б» маса Oncilla зросла до 8,8 т проти 6,3 т, адже поляки повністю замінили усі люки, дах і двері. Машина отримала подвійне V-подібне дно для кращого протимінного захисту. Також, на випадок підриву на міні, бронеавтомобіль обладнали спеціальними підвісними сидіннями. Усі місця мають індивідуальні 4-точкові ремені безпеки.

Корпус виготовлений з високоякісної бронесталі, яка забезпечує захист від стандартних бронебійних боєприпасів 7,62 х 51 мм. Завдяки додатковій навісній броні, рівень захисту може бути підвищений до стандарту НАТО для куль 12,7 мм.

Польський варіант отримав можливість подолання водних перешкод глибиною до 1,5 метри. Для цього бронеавтомобіль обладнано автоматичним насосом для відкачування води, розташованим між днищами. Такі помпи є далеко не у кожного бронеавтомобіля. Після подолання броду у багатьох інших броньовиках потрібно вручну відкрити спеціальний люк під машиною, щоб злити воду, яка потрапила у корпус.

Для очищення зовнішнього повітря від пилу, радіоактивних, токсичних речовин та бактеріологічних загроз, а також для подачі очищеного повітря у відділення екіпажу, використовується фільтро-вентиляційна установка. У спекотних кліматичних умовах системи вентиляції та кондиціонування створюють комфортні умови для екіпажу та десантників. Це важливо для бійців на борту. Адже відомі випадки знепритомнення в умовах ведення бою й наповнення десантного відсіку пороховими газами в бронемашинах радянського виробництва типу БМП-1 і БМП-2. У радянських машинах для доступу повітря відкривають люки, наражаючись на додаткові ризики – влучання у відчинені люки ворожих боєприпасів – наприклад, зарядів з підствольних гранатометів ВОГ, або вибухових зарядів з дронів. Тож польські конструктори і виробники обладнали бойову машину системами, які мінімізують такі загрози.

Дизельний двигун Iveco NEF 4 ENTC потужністю 209,5 к.с.,у поєднанні з автоматичною КПП Allison 1000 6+1 дозволяє розвивати максимальну швидкість до 120 км/год. Запас ходу по шосе – 750 км. Вантажопідйомність авто зросла до 4 тонн.

Додатково повністю замінені трансмісія, гальмівна система, кермо та система охолодження двигуна. Встановлено високоефективну систему пожежогасіння та електропроводку відповідно до стандартів НАТО.

Озброєння Oncilla

З озброєння Oncilla отримала 12,7-мм дистанційно-керований бойовий модуль на базі крупнокаліберного радянського кулемета НСВТ. Систему оснастили тепловізором для ведення боїв у нічний час. У парі з тепловізором працює звичайний телевізійний канал з 10-кратним оптичним зумом та якісною картинкою. Крупнокаліберний кулемет чудово підходить для боротьби з легкоброньованими цілями, стаціонарними вогневими точками, живою силою, а також для ураження низьковисотних та малошвидкісних повітряних цілей. Управління бойовим модулем здійснює оператор за допомогою джойстика зсередини машини.

Завдяки великій вантажопідйомності та універсальності Oncilla має значний потенціал для подальших модернізацій. Бронеавтомобіль можна переобладнати під командирську машину, розвідувальний автомобіль, санітарну машину, поліцейський автомобіль та навіть самохідний протитанковий комплекс.

На сьогодні ББМ (бойова броньована машина) Oncilla відповідає всім стандартам ЄС та НАТО, маючи перспективи на українському та міжнародному ринках. Представник компанії Mista Sp. z o.o. також розглядає можливість організації серійного виробництва великих партій ББМ Oncilla на одному з державних підприємств у складі «Укроборонпрому». Oncilla, хоч і європейський бронеавтомобіль, але він народжений, створений та адаптований до потреб ЗСУ та міжнародного ринку саме українцями. Тож ББМ Oncilla посилить можливості української армії як в обороні, так і під час визволення тимчасово окупованих територій.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *