Нове керівництво ОБСЄ: Що чекати Україні?
18.01.2021 19:31
Укрінформ
Шведське головування не гратиме в компроміси, але й завищених очікувань не має бути
У новий, 2021 рік Організація з безпеки та співробітництва у Європі вступила з новим керівництвом. Новим генсеком у наступні три роки буде кадрова німецька дипломатка Гельга Шмід. Вона й нові керівники трьох інститутів організації – представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, директор Бюро з демократичних інститутів та прав людини (БДІПЛ), а також верховний комісар ОБСЄ з питань національних меншин (ВКНМ) – були затверджені на Міністерській раді ОБСЄ у грудні.
З приходом 2021 року відбулася й планова зміна керівництва обох директивних органів організації, які засідають щотижня у віденському Гофбурзі (під час пандемії також онлайн). На засіданнях Постійної ради головуватиме представник Швеції, яка перейняла на себе загальне головування в ОБСЄ у 2021 році, а Форум безпекового співробітництва на наступні чотири місяці очолюватиме американський дипломат.
ПОЗИТИВНІ ОЧІКУВАННЯ ВІД ГОЛОВНОЇ АДМІНІСТРАТОРКИ ОБСЄ
Генеральний секретар в ОБСЄ не має такої політичної ваги, як, наприклад, в ООН, і точно не є її очільником. У базованій на консенсусі організації таким керівником можна радше назвати Діючого голову (Chairperson-in-Office), яким на рік відповідно до ротаційного принципу стає очільник МЗС однієї з 57 країн-учасниць.
Источник: www.ukrinform.ua