Ніч збитих «Кинджалів» – це для РФ втрата $120 млн плюс знищена репутація

Ніч збитих «Кинджалів» – це для РФ втрата $120 млн плюс знищена репутація 16.05.2023 20:40 Укрінформ Шість збитих «гіперзвукових» ракет «Кинджал». Ще кілька місяців тому таке вважалося чимось нереальним, проте сьогодні — це вже буденність

Гучні вибухи та спалахи… У ніч на 16 травня Київ зазнав найщільнішої атаки з неба за час війни. Так її оцінили в Київській військовій адміністрації. Ворог ударив по столиці з різних напрямків одночасно дронами, ракетами крилатими та балістичними. Це був уже восьмий повітряний напад на Київ з початку травня, унаслідок якого зафіксовано падіння уламків у Солом'янському, Святошинському, Святошинському, Оболонському, Дарницькому та Шевченківському районах. В останньому, зокрема, знаходиться міський зоопарк. На щастя, звірі не постраждали, хоча й сильно перелякалися, бідолашні.

В інших районах столиці потерпілих також немає, пошкодження отримали лише нежитлова будівля та кілька одиниць автомобільної техніки.

«Київ завжди є пріоритетною ціллю. Тут розташовано багато органів державної влади, важливих державних та інфраструктурних об’єктів. Найчастіше при масованих ударах атакують столицю. Наша задача була виконана, повітряні цілі було знищено. Під час сьогоднішньої атаки ворог не змінював тактику – вони завжди атакують різноманітними засобами. Якщо проаналізувати будь-яку атаку, то можна побачити, що ворог атакує ракетами різного базування. Особливість цієї атаки – велика кількість «Кинджалів», рекордна для Києва», – розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

Як повідомив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, ППО України збила усі 18 ракет – 100%!

«З шести літаків МіГ-31К було випущено шість аеробалістичних ракет Х-47М2 «Кинджал», 9 крилатих ракет «Калібр» – з кораблів у Чорному морі та три ракети наземного базування (С-400, «Іскандер-М»). Крім того, противник атакував 6 ударними дронами типу "Shahed-136/131", а також проводив повітряну розвідку трьома безпілотниками оперативно-тактичного рівня – "Орлан-10", “SuperCam”», – уточнив генерал.

З усієї переліченої номенклатури найбільш цікавими, мабуть, є «Кинджали» – це ті самі ракети, якими пропагандисти рф роками лякали увесь світ, називаючи їх “зброєю, захисту від якої не існує”. Але реальність для рашистів виявилася іншою (детальніше про те, що таке ракетний комплекс «Кинджал» – тут). І назва цій реальності – американський ЗРК Patriot, який українські зенітники швидко опанували й тим самим вкотре показали свою майстерність і довели: неможливе – можливо, будь-яку «скрєпу» Кремля можна зруйнувати. Причому зробити це навіть двічі за дуже короткий період часу. Нагадаємо, що про перше збиття «Кинджалу» стало відомо кілька днів тому – уранці 4 травня. Отже, на рахунку ППО України – вже сім цих «аналоговнєт» ракет.

Водночас керівництво «другої армії світу» завело традиційну пісню про те, що «ни один «Кинджал» не пострадал», що це дійсно «гіперзвукова» ракета, і що розмови про її збиття – це ніщо інше, як фейк «киевского рєжима», який просто намагається приховати факт «знищення» комплексу Patriot, сотні західних танків та іншого озброєння. Але хто в це повірить? Хіба що – російський плебс.

Між тим, уже підраховано, що ворог просто викинув на цю «гіператаку» $120 млн. А ще світ побачив, що боятися російського шантажу застосуванням ТАКОЇ зброї – це себе не поважати.  

Репутаційний удар для рф – це завжди додаткові можливості для України 

«Кремль з усіх сил намагається повернути собі субʼєктність. Саме на це націлена його «ракетна активність». Путін і його поплічники зрозуміли, що у них наступив цейтнот. Або, як у відомій радянській комедії, «вони або поведуть невістку (Україну) під вінець (візьмуть під контроль або, як мінімум, змусять погодитися на тривалу паузу у війні)» або «вони потраплять до прокурора (в Гаазький трибунал)». Через це і нагнітають, саме тому й бʼють всім, що мають. Плюс їм конче необхідно виснажити нашу ППО, в ідеалі уразивши бодай одну пускову установку ЗРК Patriot», – коментує Укрінформу дипломат Вадим Трюхан.  

Проте результату ворогу досягти не вдається. І це величезний плюс для України в цілому, і для ЗСУ зокрема.

«Така ефективність, яку останнім часом показують наші військові, допомагає керівництву держави і дипломатам добиватися більших результатів в роботі з партнерами по досягненню домовленостей щодо додаткових поставок зброї», – переконує експерт.

А це голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко: «Як все це можна оцінити у військово-політичному плані? Що це означає для України, Заходу та рф? Це означає, що хвалені «Кинджали» можна успішно збивати, і що українська ППО працює все більш ефективно».

За його словами, це також означає ефективність сучасних західних ЗРК і правильність рішень партнерів про постачання їх Україні.

«Саме так треба діяти і далі. Саме сучасна західна зброя може допомогти Україні виграти війну проти росії, – наголошує політолог. – Для рф же це означає, що у них все менше можливостей завдати суттєвої шкоди Україні шляхом повітряних атак. За допомогою «Кинджалів» Москва намагалась нейтралізувати новітні системи ППО в Україні, але ці плани провалились. І це ще одна відчутна поразка Росії у цій війні».

Знищено 7 "Кинджалів". Українські зенітники швидко опанували ЗРК Patriot

Військово-політичний оглядач групи «Інформаційний спротив» Олександр Коваленко каже, що загалом збиття уже семи «Кинджалів» – це потужний репутаційний удар по РФ.

«Пропаганда ворога роки витратила на те, щоб розповсюджувати міфи про цю ракету. Коли було знищено перший "Кинджал", російська пропаганда одразу ж стала це спростовувати. Мовляв – фейк! А як же інакше, адже "Кинджал" – це ракета, що "не має аналогів у світі", яку неможливо перехопити. А тут – перше застосування ЗРК "Patriot" –  знищення. Потім, коли були показані залишки ракети, росіяни намагалися парирувати тим, що це не "Кинджал", а бетонобійна бомба БЕТАБ-500ШП. Ось тільки своїм фейком про збиття БЕТАБ-500ШП вони лише підтвердили факт примітивного виконання "Кинджала", який за основу бойової частини використовує стару радянську бомбову концепцію, а вже поверх неї все закривається обтічником», – розповідає військовий експерт.

Після того у російських окупантів настала фаза прийняття, вони заявили, що це просто випадковість, мовляв, "новачкам щастить!"- перший раз використали, перший раз влучили. Відтак не слід це сприймати, як катастрофу.

«Ракети Х-47М2 "Кинджал" для росіян настільки цінні, що їх просто так не використовують. Тобто об'єкти, які вони мали вразити в Києві, для окупантів були вкрай важливими. До того ж, "Кинджалам" забезпечувався супровід. Ракети "Калібр", С-300, дрони-камікадзе… Противник намагався розосередити увагу нашої ППО, відвернути її на другорядні цілі, тим самим "розчищаючи" шлях "Кинджалам". Це, до речі, свідчить і про те, що самі ж росіяни вже не впевнені в невразливості Х-47М2. Ну і знову переконалися в цьому», – додав пан Коваленко.

То що б не розповідали кремлівські роти, але це вже не про «удачу» чи «якийсь унікальний випадок», а про буденність.

"В рф немає ракет, які можуть становити 100% загрозу Україні. Таким чином, безуспішно б’ючи по Україні «Кинджалами», РФ насправді б’є по собі. І це бачить увесь світ. Це ніщо інше, як потужний ляпас – технічний, технологічний та репутаційний», – підкреслив аналітик.

На тому, що ніч з 15 на 16 травня стала не тільки тріумфом українського ППО, але й повною ганьбою російської армії – наголошує й економіст Сергій Фурса. Після того, як два тижні тому українське ППО з допомогою ЗРК Patriot збила «Кинджал», у російських генералів було два шляхи.

Перший шлях – більше не стріляти своїми «Кинджалами» туди, де може бути ППО з Patriot. І казати, як вони й казали спочатку, що то випадковість, ракета несправна і був просто поганий день. І так-сяк залишити сумніви у спроможності американської зброї протистояти російський супер-пупер «надзвуковій» ракеті.

Другий шлях – зробити масований обстріл, застосувавши більше «Кинджалів», щоб вполювати Patriot, пробити захист і казати потім усім, що те збиття «Кинджалу», то прикра випадковість. Тим більше, який би не був дорогий «Кинджал», але система Patriot все одно дорожча. І розміняти, умовно, три «Кинджали» на один Patriot росіяни були готові. Але це був ризикований сценарій. Коли ставиш на карту все відразу, то фактично ставиш на російське «авось».

«І росіяни поставили все на кон. І знов зганьбилися. Поставлено жирну точку у питанні, які технології сильніші і чи спроможна російська зброя тягатися з американськими системами», – зазначив пан Фурса.

Тож якщо хтось у західному світі ще боявся російської зброї, то тепер вони мають остаточно зрозуміти, що боятися нема чого. І якщо хтось в США ще сумнівався, чи треба давати Україні новітню зброю, то вони також отримали відповідь.

«Кожна поставка в Україну зброї на кілька мільярдів доларів принесе в перспективі замовлень на сотні мільярдів доларів для американських збройних корпорацій. І європейські виробники це також бачать. І тому також мають мотивацію штовхати свій уряд у напрямку надання Україні все більш сучасних озброєнь. Які будуть нищити міфи, які ще лишились, про силу російської зброї», – підкреслив економіст.

Київ має ПРО ефективнішу за ізраїльський «Залізний купол», втім маємо ще куди рости 

На думку Вадима Трюхана, те, що рашисти вже увосьме з початку місяця отримують гарбуза над Києвом, свідчить про дві речі.

По-перше, російська недоармія остаточно опростоволосилась в Україні.

«При цьому її картонні генерали абсолютно не здатні змінювати тактику і стратегію ведення бойових дій. Воюють, як і під час першої та другої світових воєн, – не вмінням, а числом. На землі живим мʼясом, а в небі – всім, що мають літаючого», – каже дипломат.

По-друге, мотивація українських військових наскільки висока, що вони бʼють всі рекорди по швидкості освоєння будь-якої західної техніки. ЗРК Patriot – яскравий приклад.

«Можна лиш уявити на що б перетворилися вулиці Києва сьогодні, якби не вправність наших захисників. Слід віддати належне і керівництву нашої держави, а також дипломатам, яким вдалося переконати наших de facto союзників надати сучасні системи ПРО/ППО», – додав пан Трюхан.

Фактично, стверджує він, над Києвом вже створено не просто «Залізний купол». Він – залізобетонний і абсолютно непробивний для рашистів.

Україна отримала італійсько-французький зенітно-ракетний комплекс SAMP/T, який є системою протиповітряної оборони дальньої дії

Але цього мало.

«Після всіх цих атак, Україні конче необхідно масштабувати досвід захисту Києва на всю територію України. І для цього на політико-дипломатичному фронті доведеться ще попрацювати чимало. Нам потрібні десятки батарей ЗРК Patriot та інших подібних систем. Крім того, залишається актуальним питання протидії ударним дронам іранського та російського походжень», – наголошує Вадим Трюхан.

Олександр Коваленко вважає, що Києву вдалося створити ешелоновану ППО високого рівня ефективності. Втім, ППО української столиці навіть і близько не варто порівнювати із «Залізним куполом».

«Купол» орієнтований на цілі зовсім іншого характеру та призначення. Ізраїльська система знищує досить примітивні реактивні снаряди, тобто це не крилаті й не гіперзвукові ракети», – каже військовий експерт.  

Він нагадав, що Україні вже передали італійсько-французькі комплекси SAMP/T, які за своїми характеристиками нічим не поступаються американським ЗРК Patriot.

«Маю надію, що така система захисту, як у Києві, буде реалізована в кожному українському «мільйоннику», а потім – створюватиметься аналогічний буфер безпеки, щоб повністю закрити повітряний простір по тих напрямках, з яких рф здійснює ракетні обстріли та нальоти дронів-камікадзе по Україні», – ділиться пан Коваленко.

Володимир Фесенко також закликає не поспішати з висновками. На сьогодні можемо говорити, що використавши «Кинджали», росіяни не можуть поки вразити лише столицю України.

«Система ППО в Києві зараз працює дуже ефективно, за що її бійцям і командирам величезне дякую. Проте російські повітряні атаки зараз відбуваються майже щодня по різних регіонах України, зокрема і по глибокому тилу. Помітно, що росіяни зараз намагаються бити, в першу чергу, по складах і логістичних центрах. Це, щоб зменшити потенціал Сил оборони України для наступу і звільнення окупованих територій. Взимку росіяни руйнували енергетичну систему України».

Отже, акцентує пан Фесенко, вже на найближчу перспективу, зокрема на зиму 2023-24, потрібно створювати загальнонаціональну систему ППО з особливо надійним прикриттям стратегічно важливих інфраструктурних, енергетичних і логістичних об’єктів: «Окрема складова ППО – створення особливої тактики для протидії атакам безпілотників, а також посилення ефективності системи РЕБ».

Все це справді дуже важливо. Враховуючи, що росіяни ще здатні виробляти ракетне озброєння.

«Скільки ракет у них залишилося – ніхто не знає точно. Але вони їх виробляють. В якому темпі – це залежить, зокрема, від контрабандного постачання комплектуючих», – розповідає Олександр Коваленко.

За його словами, станом на лютий місяць була інформація по «Калібрах», мовляв, росіяни можуть виробляти до однієї ракети на добу.

«Та виробляють не тільки «Калібри», але й Х-101, Х-59, Х-58, Х-31 та іншу ракетну номенклатури. Звісно, обсяги далеко вже не ті, що до 24.02.22. Водночас говорити про те, що в росіян нібито закінчується цей вид озброєння також не доводиться. Тож вони стрілятимуть по нас допоки ми не переможемо», – резюмував Олександр Коваленко.

А ми – Переможемо! Слава Україні!

Мирослав Ліскович. Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *