Мобільні ракетні комплекси з лазерним наведенням – у новому пакеті допомоги від США

Мобільні ракетні комплекси з лазерним наведенням – у новому пакеті допомоги від США Інфографіка 12.04.2023 10:02 Укрінформ Новий пакет американської військової допомоги Україні надасть можливість ефективно боротися з ворожими БПЛА

4 квітня 2023 року Міністерство оборони США оголосило про надання нового пакета військової допомоги Україні. До цього пакету, зокрема, входять 10 мобільних ракетних комплексів C-UAS з лазерним наведенням.

Зазначається, що в рамках нового пакету військової допомоги від США, Україні будуть передані й інші системи ППО. У пакет включено три радари для повітряного спостереження та дев'ять 30-мм автоматичних гармат для боротьби з безпілотниками. Крім того, Сполучені Штати нададуть Україні 30-мм та 23-мм зенітні боєприпаси.

Загальна вартість нового пакету військової допомоги, який США надає Україні, складає 2,1 мільярда доларів. Окрім ППО, в цей пакет входять ПТРК, міномети калібру 60, 81 та 120 мм, ракетні установки та різноманітна військова техніка.

Комплекси C-UAS виготовляються одним з підрозділів компанії Northrop Grumman.

Комплекси С-UAS

C-UAS – це не назва конкретної системи озброєння, а скорочення, що позначає різні комплекси, які протидіють безпілотним літальним апаратам.

С-UAS означає «системи протидії безпілотним літальним апаратам», або Counter-Unmanned Aircraft Systems англійською.

Комплекс призначений для виявлення та знищення повітряних цілей на коротких дистанціях. Склад C-UAS може включати різні комплекси та системи. США не уточнили, яку конкретну систему отримає Україна, проте серед продукції компанії Northrop Grumman особливу увагу привертають M-ACE, APKWS та FAAD/C-RAM C2.

Зв інформацією ЗМІ

M-ACE

M-ACE складається з радару, радіочастотних датчиків та системи керування та контролю вогнем. Знищення повітряних цілей здійснюють броньовики різних моделей, які оснащені гарматами M230LF Bushmaster калібру 30 мм. Початково, ця гармата була розроблена для легендарного бойового гелікоптера США – AH-64 Apache, а згодом модифікована для використання наземними силами. Основне завдання комплексу M-ACE – знищення ворожих БПЛА.

У будь-якій версії, M-ACE оснащується чутливим радаром, який може виявляти повітряні цілі у будь-яких погодних умовах.

У 2022 році в США провели масштабні тести своїх систем протидії безпілотним літальним апаратам. Випробування довели високу ефективність комплексів у виявленні та знищенні безпілотників на коротких відстанях.

FAAD/C-RAM C2

Компанія Northrop Grumman також розробила систему захисту військ від ракетних, артилерійських та мінометних атак, яка отримала назву Counter Rocket, Artillery and Mortar (C-RAM). Особливістю цієї системи є її здатність реагувати на термінові оперативні ситуації в автоматичному режимі. Тобто система здатна виявляти, попереджувати, захоплювати та збивати цілі самостійно.

C-RAM є автоматизованою системою ППО з шестиствольною гарматою та власним радаром. Ця тактична система має невеликий радіус дії (до 4 км).

Система здатна захищати територію від ракетних, артилерійських та мінометних атак противника, знищуючи балістичну ціль під час її польоту. Також ці системи ефективно борються з безпілотними літальними апаратами ворога.

Система ППО може автоматично виявляти та прораховувати траєкторію боєприпасів під час їх польоту за допомогою радіолокаційних станцій, оптико-електронних та навіть акустичних сенсорів. Крім того, C-RAM може бути інтегрована в загальну систему контрбатарейної боротьби. Сучасні багатофункціональні радіолокаційні станції з цифровими антенними решітками дозволяють не тільки виявляти координати та траєкторію ракет або мін, а й визначати позицію ворога, з якої був здійснений постріл.

Для виявлення мін та встановлення місцезнаходження мінометних позицій у ППО C-RAM використовується радіолокаційна станція Giraffe-4, розроблена в Швеції. Ця станція може одночасно визначати координати п’яти або більше мін калібру 81 мм під час їх польоту.

APKWS

Нещодавно компанія BAE Systems розробила нову систему з лазерним наведенням APKWS, яка успішно пройшла випробування в армії США. Система дозволяє перетворити звичайні некеровані ракети в «розумні» боєприпаси, що ефективно протидіють малим безпілотним авіаційним системам. Проведені випробування показали 100% ефективність знищення безпілотників вагою від 11 до 23 кг, які літають зі швидкістю понад 160 км/год. Особливість системи APKWS полягає в тому, що вона базується на вже існуючій ракеті Hydra 70. Це дозволило значно зменшити витрати на розробку та виробництво комплексу. Представники компанії BAE Systems зазначають, що ціна нової системи буде значно нижчою за існуючі антидронові аналоги.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *