Місія “Марс”: чи сягне людство Червоної планети у XXI столітті?

Місія "Марс": чи сягне людство Червоної планети у XXI столітті?

23.07.2020 18:25

Укрінформ

Четверта планета Сонячної системи стає місцем масового паломництва земних дослідницьких механізмів

Китай наважився поставити своє запитання небу. Сьогодні з космодрому Веньчан на острові Хайнань запущено перший китайський зонд для дослідження Марса, названий «Тяньвень – 1» («Питання до неба»).

Шестиколісний робот, закапсульований у захисну оболонку, за розрахунками вчених, має підлетіти до Червоної планети у лютому 2021 року. «Тяньвень – 1» оснащений камерою та інструментами, за допомогою яких китайські планетологи сподіваються знайти у ґрунті лід.

А за 11 днів Піднебесна планує додати йому в компанію ще 2 зонди. Які разом з «Тяньвень – 1» складуть місію, мета якої — дослідити умови в шарах ґрунту під поверхнею й спробувати знайти там ознаки життя. А один з китайських міжпланетних апаратів буде виведений на орбіту Червоної планети, звідки вивчатиме Марс дистанційно.

У Китаї сподіваються: цього разу їхня мрія здійсниться.

Хоча хіба це тільки китайська мрія?

МАСК І КОСМІЧНА ЦИВІЛІЗАЦІЯ

Ще на початку століття відомий винахідник та мільярдер Ілон Маск розбудив, здавалося б завмерлу в летаргічному сні мрію людства — освоїти Червону планету. Його концепція “Марс Оазис” була покликана поновити інтерес до досліджень цього небесного тіла та збільшити бюджет NASA. Мета проєкту – доставити на планету мініатюрний парник із насінням, що містить зневоднений гель. Це насіння мало прорости й перетворити Марс на «найвіддаленішу територію, куди мандрувало життя». Уже тоді винахідник зрозумів, що ці плани занадто далекосяжні, а для їх реалізації необхідні нові прогресивні технології. Так почався новий виток у ракетобудуванні та підкоренні космосу. 

“Ви хочете прокинутися зранку та подумати, що майбутнє буде чудовим – от що означає бути космічною цивілізацією. Це означає вірити в майбутнє та думати, що воно буде краще, аніж минуле. І я не можу думати ні про що більш захопливе, аніж злетіти та бути серед зірок,” – сказав Ілон Маск, засновник компанії SpaceX. 

Компанія не приховує, що має на меті зробити людство мультипланетним. Першим кроком у цій справі стане колонізація Марсу. Ця планета, на відстані 140 мільйонів миль, є одним з найближчих сусідів Землі. Марс майже вдвічі далі від Сонця, ніж Земля, але отримує достатньо сонячного світла.

“Марс досить прохолодний, проте ми можемо його нагріти. Його атмосфера складається переважно з діоксиду вуглецю з деяким вмістом азоту та аргону, а також кількома іншими мікроелементами, а це означає, що ми можемо вирощувати рослини на Марсі, всього лиш стискаючи атмосферу. Гравітація на Марсі становить приблизно 38% від Землі, тож ви зможете піднімати важкі речі та переміщуватись навколо. Крім того, тривалість дня надзвичайно близька до дня на Землі”.

Дістатися до Марса SpaceX планує космічним кораблем Starship. Це найпотужніший ракетний носій у світі, який здатен переправляти на орбіту Землі до 100 метричних тон. Система складається з розроблених компанією двигунів Raptor і спадщини з польотів кораблів Falcon та Dragon. Starship має простору кабіну та дві повітряні пробки для позакорабельних прогулянок.

Корабель Starship / Джерело: SpaceX

Різні кораблі з дизайном Starship слугуватимуть для різних цілей. Один із них використовуватиметься для зберігання палива та рухатиметься низькоземною орбітою, інший – із людьми на борту – заправиться на орбіті Землі, й полетить далі.

Цей космічний корабель із ракетою Super Heavy утворять транспортну систему, яка здатна дозаправлятися на орбіті та використовувати природні запаси води й діоксиду вуглецю, щоб утворювати паливо прямо на поверхні Марса. Як зазначає SpaceX, Starship увійде в атмосферу Марса зі швидкістю 7,5 кілометра на секунду та аеродинамічно сповільниться.

Разом із двома американськими компаніями Blue Origin та Dynetics, SpaceX стане партнером Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору, або ж NASA, яке уже має дві програми з підкорення Червоного гіганта.

У грудні 2017 року президент США Дональд Трамп дав NASA нову директиву, що орієнтована на співпрацю з інтернаціональними та комерційними партнерами з метою перефокусування досліджень на Місяць, а потенційно – на Марс та навіть далі. 

“Директива, яку я сьогодні підписую, переорієнтує американську космічну програму на нові відкриття. Вона знаменує перший крок у поверненні американських астронавтів на Місяць вперше з 1972 року, для тривалих досліджень. Цього разу ми не просто лишимо наш прапор та сліди – ми закладемо фундамент для місії на Марс, і можливо, інших світів”. 

Дослідницька кампанія орієнтована на три основні сфери: низьку орбіту Землі, поверхню та орбіту Місяця, й Марс та інші об’єкти глибокого космосу. 

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *