Експеримент у Нідерландах: Танці посеред пандемії

Експеримент у Нідерландах: Танці посеред пандемії

20.04.2021 10:22

Укрінформ

Негативний тест може стати пропуском на вечірку, Євробачення та в Діснейленд

У Нідерландах влада країни влаштувала експеримент, щоб дослідити, чи можливе послаблення карантину. Сходити в ресторан, виставку, музей, на футбольний матч, фестиваль чи вечірку стало знову можливо, але придбавши квиток на будь-який захід, також треба пройти тест на коронавірус в одному з пунктів тестування після реєстрації на спеціальному сайті.

Отже, куди можна сходити під час локдауну в Нідерландах? Чи зможе країна повернутися до звичного життя? І скільки коштують квитки та спеціальні тести? Кореспондент Укрінформу в Гаазі перевірила на собі, обравши для візиту відомий на весь світ парк квітів Кекенхоф.

КВЕСТ НА КОРОНАТЕСТ

Дізнавшись, що у квітні 2021 року в Нідерландах знову стане можливим відвідування спортивних та культурно-масових заходів, я спочатку подумала, що це чийсь першоквітневий жарт. Але побачивши на офіційному сайті уряду список місць, які по всій країні беруть участь у проєкті, та дати проведення заходів, – вирішила долучитися до експерименту.

У Нідерландах щороку в квітні розпускаються тюльпани, а в докоронавірусні часи через відомий на весь світ парк Кекенгоф проходив парад квітів. Тож побачивши у списку Кекенгоф, який прославився своїми неймовірними квітучими килимами з квітів і щороку влаштовує відкриття сезону тюльпанів, я все для себе вирішила. У режимі онлайн оперативно купую квиток, адже здичавілі у чотирьох стінах люди миттєво розкуповують усі пропозиції. Варто зазначити, що через коронавірус кількість квитків обмежена, а відвідувачів пускають до парку лише протягом кількох днів. Решту часу насолодитися красою квітів можна лише під час онлайн-візиту.

Через коронавірус Кекенхоф може прийняти лише 5 тисяч відвідувачів на день. Тоді як, наприклад, у 2019 році у день параду квітів парк збирав мільйонну публіку.

Отже, придбавши квиток, далі треба зробити тест на коронавірус. Це експрес-тест. Він безкоштовний і проводиться у спеціально обладнаних місцях. І тут починається найцікавіше. З першого разу зробити запис на процедуру не вдається. Спеціальний сайт перевантажений і просто не запускається. Згодом таки відкривається, але всі спецпункти тестування на коронавірус у Гаазі вже зайняті. Згідно з вимогами, тест має бути зроблений не пізніше, ніж за 40 годин до візиту. Тож зареєструватися, щоб відповідати правилам, вдається лише у Роттердамі. І там починається справжній квест. Моя уява малювала ці спеціальні пункти тестування на коронавірус, як уже звичні: облаштовані на вулицях, переважно біля лікарень, цілі наметові містечка. Але на мене чекала “польова лабораторія”. Мапа у телефоні, який через дощ от-от був готовий вимкнутися, намалювала маршрут. Потяг, трамвай, і ось мапа малює «7 хвилин пішки». Але ці кілька хвилин перетворюються майже на пів години.

Карта приводить до якоїсь дивної будівлі з воротами. І геть не схоже, що на цій території проводяться тести на коронавірус. Жодних вказівників немає. Аж раптом я помічаю ажіотаж біля підземного паркінгу та крихітний знак. Невже тестування проводять просто на території паркінгу, здивувалася я та пішла у розвідку. Сірий, напівпорожній, моторошний величезний підземний паркінг.

Захекана нарешті добираюся за вказівниками останнього поверху, де бачу пункт тестування. Кілька стільців та столів посеред калюжі, медперсонал, ноутбук із призначеними зустрічами. Одразу ставлю запитання: а в таких умовах можна робити тест? Усе чисте? Мене запевняють, що так. Вибачаюся, що спізнилася та стаю у чергу таких само забіганих від пошуку. Дівчина у захисному костюмі при мені розпаковує все необхідне для процедури. Кілька хвилин длубається у носі та обіцяє результат менше ніж за годину на електронну адресу. Свій негативний тест я отримала хвилин через 15. Але офіційного листа з висновком «здорова» не достатньо. Щоб потрапити на заплановану подію, на мобільний телефон треба встановити додаток, що називається CoronaCheck.

Завантажити інформацію про свій тест із листа – й отримавши QR-код, можна рушати на запланований захід.

КЕКЕНГОФ ТА ТАНЦІ БЕЗ МАСОК

Наступного дня після квесту рушаю до парку квітів Кекенгоф. Черги з автівок та людей, що йдуть до входу пішки, неймовірні. Спецперсонал у формі допомагає запаркуватися та не заблукати. Усі у масках, але більшість відвідувачів, що стоять у черзі, не дотримується обов’язкової дистанції 1,5 метра, про яку всюди нагадують інформаційні табло. Біля центрального входу до парку перевіряють квиток та сканують QR-код, що підтверджує, що тест на коронавірус негативний. Увійшовши на територію Кекенгоф, натовп губиться серед квітів. У парку – близько 7 мільйонів квітів. Звісно, що головна квітка – тюльпан, близько 800 різноманітних видів. Через шалену погоду – спека, сніг, потепління, потім знову похолодання – деякі тюльпани у парку ще не розкрилися. А інші навпаки – зустрічають гостей у всій красі.

На території парку в кількох ятках можна придбати їжу та напої з собою, кафе закриті. Згідно з квитком, перебувати на території парку можна протягом години, але якщо затриматися на довше, ніхто не виганятиме. Люди фотографуються, насолоджуються теплим днем та красою квітів.

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *