Дрони PD-100 Black Hornet 3 допоможуть ЗСУ бачити ворога будь-де

Дрони PD-100 Black Hornet 3 допоможуть ЗСУ бачити ворога будь-де 08.11.2022 18:42 Укрінформ Норвезькі мікродрони можуть збирати й передавати важливу інформацію, не ризикуючи життям військових

PD-100​ Black Hornet 3 – найменший військовий БПЛА у світі – призначений для збору розвідувальних даних про дії противника у важкодоступних районах у ході виконання бойових завдань. Такий дрон дозволить Збройним силам України стежити за потенційними загрозами та переміщенням ворожих підрозділів. Він оснащений цілодобовими датчиками та камерами, що дозволяють оператору виявляти і вести спостереження за військами, технікою і обладнанням противника вдень і вночі.

Black Hornet вже був випробуваний на полі бою. Наприклад, британські та американські десантники використовували його в Афганістані. У результаті міністерство оборони Британії зробило замовлення на придбання 160 комплектів цих БПЛА. У 2012 році загальна сума угоди перевищила 31 мільйон доларів. Австралійський спецназ також випробував крихітні дрони в бойових умовах.

Тепер Норвегія та Великобританія об’єднують свої зусилля, щоб поставити в Україну норвезький мікродрон Black Hornet. Ціна замовлення становитиме 9,1 мільйона доларів. У пакет допомоги входять самі дрони Black Hornet, запчастини, витрати на транспортування та навчання операторів.

Міністерство оборони Норвегії зазначило, що ця допомога буде фінансуватися фондом під керівництвом Великобританії, до якого Норвегія внесла 400 мільйонів норвезьких крон.

Корпус PD-100 виготовлений із міцного пластику. Аеродинамічна форма нано-БПЛА витримує штормовий вітер.

Інформація з безпілотного літального апарату надсилається зашифрованим каналом зв'язку на відстань до 2000 м. Під час виконання спеціальних завдань це забезпечує бійцю-оператору високий рівень безпеки.

Безпілотником можна керувати або у режимі реального часу, або запрограмувати на проходження заздалегідь визначеного маршруту за допомогою встановленої всередині системи GPS. Дрон також може працювати в напівавтономному режимі, дотримуючись заданих маршрутних точок, і може повертатися до оператора за програмою або на вимогу. Цифровий канал передачі даних дозволяє бійцю керувати БПЛА в межах прямої видимості 1000 м.

Black Hornet оснащений керованою електрооптичною камерою, здатною створювати як нерухомі зображення, так і відео в реальному часі, які відображаються на планшеті оператора. Камера оснащена зумом для отримання більш чіткого зображення.

Фактично мікродрон був створений для того, щоб у кожному відділені були власні "очі" у повітрі, це особливо важливо під час ведення бойових дій у місті. Мікродрон дозволяє вести спостереження та надавати розвідувальну підтримку збройним силам у критично важливих операціях. БПЛА дає доступ до віддалених місць і забезпечує обізнаність військових про ситуацію на полі бою.

PD-100 корисний не лише в бою в населеному пункті, але й на складній місцевості з великою кількістю перешкод, які обмежують поле зору бійця. Значно більша поінформованість про ситуацію, яка складається навколо, дозволяє діяти більш ефективно та менш ризиковано.

І ще деталь: Black Hornet чудово впорається з обстеженням будівель зсередини. Не ризикуючи життями військових, дрон зможе зібрати важливу інформацію про можливу засідку чи заміновані об’єкти.

Тобто це додаткова пара очей, яку можна відправити туди, де є ризик для життя бійця. Головний акцент у сучасному бою має робитися на ситуаційну поінформованість особового складу. Маючи актуальні дані про кількість, позиції та дії ворога, можна спланувати ефективний захист або контратаку.

З впевненістю можна сказати, що цей маленький дрон-горобець допоможе зберегти життя наших захисників на передовій, прискорити перемогу ЗСУ.

Богдан Тузов, Київ

Інфографіка Олександр Шингур

Норвегія Україна ЗСУ Дрон

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *