Чому в Польщі падає довіра до церкви?

Чому в Польщі падає довіра до церкви?

22.01.2021 16:22

Укрінформ

Перед церковними ієрархами стоїть завдання відновити довіру суспільства, насамперед серед молоді

Римо-католицька церква Польщі має серйозні проблеми з власним іміджем на тлі кількох гучних скандалів. Як наслідок – падіння довіри серед населення країни, де все ще понад 90% вважають себе віруючими.

Чи впораються церковні ієрархи з цими викликами?

РОЛЬ ЦЕРКВИ В ДЕМОКРАТИЧНИХ ПЕРЕТВОРЕННЯХ

Польща вважається найбільш релігійною країною Європи. За минулорічними даними центру досліджень CBOS, 91% поляків називають себе віруючими. Не в останню чергу це зумовлено роллю церкви у збереженні національної ідентичної за більш як 120-річний період польської бездержавності – з кінця XVIII до початку XX століття. Уже в новітній історії церква брала участь у поваленні комуністичного режиму.

У цьому процесі чи не найпомітнішою була постать Папи Івана Павла II. Краківський кардинал Кароль Войтила (світське ім’я Івана Павла ІІ) здійснив щось майже неймовірне на той час: представник країни соцтабору в 1979 році посів Ватиканський престол і здійснював свою пастирську місію упродовж більш як чверть століття, переживши замах на своє життя. Тим самим він посилював віру й упевненість поляків у тому, що зміни у бідній соціалістичній країні можливі. В історії католицької церкви Іван Павло II здійснив найбільше паломницьких місій серед усіх понтифіків, зокрема й кілька разів до комуністичної Польщі. Він симпатизував протестному рухові «Солідарність», вселяючи його лідерам надію на перемогу в майбутньому. Його постать ще за життя стала культовою в Польщі.

Папа Іван Павло II

Знаковою в країні також є постать варшавського священника, першого капелана «Солідарності» Єжи Попелушка. За нез’ясованих обставин його було вбито комуністичними спецслужбами Польської Народної Республіки в 1984 році. Усе це у повоєнний період зміцнювало позитивний імідж католицької церкви в Польщі й збільшувало кількість вірян.  

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *