Броньований БТР «Бульдог» та його модифікації підсилить ЗСУ

Броньований БТР «Бульдог» та його модифікації підсилить ЗСУ Інфографіка 20.01.2023 16:15 Укрінформ До нового пакету військової допомоги Україні від Британії увійдуть БТР FV432 Mk.3 Bulldog

Про це стало відомо під час виступу міністра оборони королівства  Бена Воллеса в Палаті громад 16 січня.

FV432На був створений на базі сімейства броньованих машин FV430 в 1962 році. Розробкою та виробництвом займалась компанія GKN Sankey. До 1971 року було виготовлено близько 3000 броньованих машин.

З моменту появи на озброєнні,  в 1960-х роках, FV432 став найпоширенішим броньовиком, який використовувався для транспортування піхоти на полі бою.

Машини FV432 виконували місії в Саудівській Аравії та взяли участь в операції "Буря в пустелі" на початку 1991 року.

У 2005 році наявний парк FV432 вирішили модернізувати до стандарту Mk.3. Це була глибока модернізація. Оновлені машини отримали назву Bulldog. Причина модернізації:  британські підрозділи в Іраку та Афганістані потребували більш надійної та безпечної бронетехніки.

За інформацією ЗМІ

Корпус броньовика оснастили навісним динамічним захистом, розробленим ізраїльською компанією Rafael. До модернізації оригінальний цільнозварний корпус FV432 захищав тільки від стрілецької зброї та невеликих уламків. Новий динамічний захист, встановлений на лобовому листі та бортах забезпечує захист від протитанкової зброї, дія якої заснована на кумулятивному ефекті. Наприклад, від радянського РПГ-7. Ця броня також істотно знижує ефективність і кінетичних боєприпасів та саморобних вибухових пристроїв. За рівнем захисту FV432 Mk.3 Bulldog доведений до показників більш пізньої БМП Warrior.

Бронемашина вміщає 10 десантників та 2 членів екіпажу.

FV432 Mk.3 Bulldog отримав новий двигун та рульовий механізм. Це забезпечило кращу мобільність і маневреність. Також БТР оснастили кондиціонером та стаціонарним кулеметом 7,62-мм, яким можна керувати дистанційно зсередини бронемашини.

У моторному відсіку бронетранспортера FV432 Mk.3 Bulldog встановили новий турбований дизельний двигун від Cummins Engine Company загальною потужністю 250 к. с. (179 кВт).

Дизельний двигун потужністю 250 кінських сил дозволяє машині розвивати швидкість 72 км/год, що на 20 км/год більше, ніж до модернізації. Запас ходу дорівнює 590 км.т

На шасі FV432 Mk.3 Bulldog було побудовано чимало спеціальних машин у різних виконаннях: самохідний міномет, командна та санітарна машини.

Санітарна машина не має зброї і може перевозити до чотирьох бійців на ношах.

Мінометна машина оснащена 81-мм мінометом L16 від BAE Systems Land Systems. Міномет розміщений у задній частині корпусу на поворотній платформі, за допомогою якої вогонь можна вести на всі 360 градусів. Міномет має максимальну дальність стрільби 5660 метрів. Екіпаж складається з водія-механіка, командира та чотирьох мінометників. Боєкомплект для міномета — 160 пострілів.

До 2020 року близько 1400 таких машин досі знаходились на озброєнні Сполученого Королівства.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *