Битва за Україну. День триста сорок шостий

Битва за Україну. День триста сорок шостий 04.02.2023 19:37 Укрінформ Одесу було знеструмлено, але нам вдалося підключити до електропостачання об’єкти критичної інфраструктури. Україна повернула з полону 116 захисників

Ми зібрали для вас інформацію про триста сорок шостий день Великої війни: чим жили Україна та українці  4 лютого 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Аварія на підстанції в Одесі

–  На Одещині сталася технологічна аварія на одній із високовольтних підстанцій, неодноразово пошкодженій внаслідок російських атак. В Одесі та прилеглих районах застосовані аварійні відключення. Ситуація складна, масштаб аварії суттєвий, швидко відновити енергоживлення – зокрема критичної інфраструктури неможливо.

–  Протягом доби в Одесу довезуть потужні генератори від Міненерго та газотурбінну електростанцію від США,  аби заживити критичну інфраструктуру та житловий комплекс – Денис Шмигаль, прем'єр-міністр.  Під час позачергового засідання Уряду доручив МЗС звернутися до Туреччини по додаткову підтримку у вигляді суден-електростанцій. Заразом, було ініційовано цілодобовий урядовий штаб на чолі з міністром енергетики, за участі в. о. міністра внутрішніх справ, голів ДСНС та ОВА, керівника «Укренерго», представників Мінінфраструктури та інших.

–  Після масштабної аварії на підстанції в Одесі наразі (станом на 18 годину – ред.) підключені до електропостачання об’єкти, які подають місту воду і тепло – Володимир Кудрицький, голова правління НЕК «Укренерго»

***

–  Генеральний прокурор США Меррік Гарланд санкціонував першу передачу конфіскованих коштів російських олігархів на відбудову України. Ці активи були заарештовані після того, як у квітні минулого року було оголошено про висунення обвинувачення російському олігархові Малофєєву за звинуваченням в ухилянні від санкцій.

–  Європейський Союз ухвалив рішення про нові обмеження цін на російські нафтопродукти, зокрема на бензин та мазут – CNN. Одна ціна стосується нафтопродуктів «преміум-класу», таких як дизельне пальне, гас і бензин, які будуть обмежені на рівні 100 доларів за барель, інша – нафтопродуктів, що продаються дешевше від вартості сирої нафти, як-то мазут, – на рівні 45 доларів за барель.

–  Україна здійснила черговий обмін з росією військовополоненими, додому повернулися 116 захисників – Андрій Єрмак, керівник Офісу Президента.  Вдалося повернути 87 воїнів ЗСУ, двоє з яких – із ССО, 8 бійців ТрО, 7 з Нацгвардії, 6 з Нацполіції, 5 з ДПСУ, 2 з ВМС та 1 представник ДСНС.

ЦИТАТИ ДНЯ

Володимир Зеленський, президент України: «Українська формула миру – це десять чітких пунктів, здатних створити нову архітектуру безпеки, глобально важливу. Те, що поверне свободу всій українській землі, усім нашим людям. І те, що слугуватиме гарантіями свободи й безпеки для інших народів».

Олексій Резніков, міністр оборони: «Офіційно: "танкова коаліція" за Україну народилася і активно розвивається. Незабаром ми з радістю будемо вітати Леопарди, Челленджери та Абрамси на українській землі. Їх дуже багато».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

–  росіяни цього тижня кинули всі сили на прорив оборони та оточення Бахмута Донецької області, розгорнули потужні наступальні дії на Лиманському напрямку – Ганна Маляр, заступниця міністра оборони України. Завдяки стійкості українських воїнів успіху ворог не досягнув.

–  Прикордонники зупинили штурм російських загарбників і вибили їх із передмістя Бахмута– Держприкордонслужба. Втрати загарбників склали 4 вбитих й 7 поранених.

–  Противник проводить перегрупування на окремих напрямках, основні зусилля зосереджує на веденні наступальних дії на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках – Генштаб

–  У тимчасово захопленому Маріуполі поновився рух ворожої військової техніки з позначками V, яка їде в бік Мангуша та Бердянська – Петро Андрющенко, радник міського голови Маріуполя

–  Загарбники активізували запуск безпілотників, що свідчить про збір інформації, ймовірно, для підготовки нового удару – ОК «Південь».

–  За перший день набору до лав «Гвардії Наступу» долучитися до штурмових бригад виявили бажання тисячі потенційних добровольців – Національна гвардія України.  2 лютого в Міністерстві внутрішніх справ України заявили про початок формування штурмових бригад «Гвардія наступу», до яких можуть вступати добровольці. Основою цих підрозділів будуть чинні поліцейські, прикордонники та бійці Національної гвардії України.

–  У Борисівці Бєлгородської області Росії внаслідок потрапляння снарядів трапилася пожежа на території заводу – Вячеслав Гладков, губернатор Бєлгородської області. Йдеться про пожежу на Борисівському заводі мостових металоконструкцій. На цьому заводі виготовлялися конструкції для Кримського мосту.

***

–  Упродовж минулої доби російські загарбники 47 разів обстріляли населені пункти Херсонщини, внаслідок чого одна людина загинула і троє осіб поранені – ОВА.

–  Американський волонтер Піт Рід був убитий у четвер, 2 лютого, у Бахмуті під час надання допомоги мирним жителям – CNN. Вічна слава Герою.

–  Вороги вбили в Україні 460 дітей та ще 910 завдала поранень – Офіс генпрокурора

НОВИНИ: УКРАЇНА

–  Ситуація з електропостачанням в Україні продовжує покращуватися, дефіцит електричної потужності на вечірній максимум очікується на рівні до 12% від потреби – Міненергетики. Через дефіцит генерувальної потужності та мережеві обмеження найбільша частка відключених споживачів у Волинській, Одеській і Чернівецькій областях.

–  Президент Зеленський під час розмови із Прем’єр-міністром Великої Британії Ріші Сунаком подякував за старт тренувань українських екіпажів на танках Challenger 2.

–  Україна готова надати вільні потужності для транспортування газу з Каспію до країн-членів Європейського Союзу, а також зацікавлена у втіленні проєкту Південного газового коридору – Микола Колісник, заступник міністра енергетики

–  Українські жінки, які обіймають посади на державній службі, можуть відвідувати своїх неповнолітніх дітей, які перебувають за кордоном – Уряд

Заступниця голови Верховної Ради України Олена Кондратюк та президентка Парламентської Асамблеї НАТО Жоель Гарріо-Майлям 4 лютого відвідали Бородянку.

–  Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яким припинив дію угоди з урядом росії про співробітництво в сфері дослідження і використання космічного простору в мирних цілях, яка була підписана 1996 року.

–  За перший тиждень роботи програми обміну ламп розжарювання на LED у відділеннях Укрпошти українці обміняли перший мільйон своїх старих ламп – пресслужба Укрпошти. Програма стартувала 31 січня в обласних центрах та великих містах України, куди були доставлені перші 4 млн ламп. Наступного тижня ще 6 млн лампочок будуть доступні в містах районного значення. До кінця лютого, завдяки пересувним відділенням Укрпошти, лампи мають надійти й до найменших сіл, щоб освітлювати домівку кожного українця.

–  Український уряд ухвалив рішення про впровадження системи Delta у Силах оборони. Крім використання військовими, Кабмін дозволив розмістити Delta у хмарі за межами України, щоб захистити систему від атак ворога. Delta інтегрує інформацію про противника від різноманітних джерел, в тому числі розвіддані, на цифровій мапі, не потребує додаткових налаштувань і може працювати на будь-якому пристрої — ноутбуці, планшеті або в смартфоні.

–  Розшифрування «чорної скриньки» гелікоптера ДСНС, що перевозив керівництво МВС і впав у Броварах 18 січня, буде закінчено найближчими тижнями – Сергій Іонушас, голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності. За його словами, пріоритетними версіями є помилка пілота та технічна несправність машини, але не відкидається версія про диверсію, але вона не є пріоритетною.

–  СБУ викрила масштабну корупцію в Южненській філії Державного підприємства "Адміністрація морських портів України" у розмірі понад 90 млн грн – СБУ. Зазначається, що до організації незаконної діяльності причетні керівник держустанови у 2017-2018 роках і двоє його підлеглих.

–  В Україні працюють 9597 «пунктів незламності», 4 556 з яких відкрито упродовж останнього місяця – Мінінфраструктури

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

–  Уряд США оголосив про запровадження санкцій проти керівництва іранської компанії з виробництва бойових безпілотників, а також двох кораблів іранських ВМС – Офіс контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC). Санкції вводяться проти восьми високопоставлених керівників іранської компанії Paravar Pars Company (Paravar Pars) за виробництво БПЛА Shahed.

–  Марчін Пшидач, керівник Управління міжнародної політики Канцелярії президента Республіки Польща, після зустрічі з радником з питань національної безпеки США Джейком Салліваном і заступницею глави дипломатії США Венді Шерман у Вашингтоні заявив, що президент Байден приїде до Польщі найближчим часом – видання RMF24

–  Німеччина зібрала докази воєнних злочинів в Україні і заявила про необхідність судового процесу на міжнародному рівні – Петер Франк, генпрокурор Німеччини. Він додав, що наразі прокурори мають докази в "тризначному діапазоні", не уточнюючи деталей. Ще у березні 2022 року Німеччина почала збирати докази, в тому числі шляхом опитування українських біженців.

–  Прем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта підтвердив намір країни надіслати в Україну бойові танки Leopard 2 – Dario de Noticias. Про кількість танків буде повідомлено пізніше.

–  Відвідування Балу академіків членами російської делегації в ПА ОБСЄ, яким видано візи виключно для участі у зимовій сесії асамблеї 23-24 лютого у Відні, буде "кричущим порушенням міжнародного права" – МЗС Австрії

–  Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив керівнику канцелярії Центральної комісії з закордонних справ ЦК Компартії Китаю Ван Ї, що поява китайського спостережного зонда в американському повітряному просторі є порушенням суверенітету США.

ВОРОГ

–  медведєв заявив, що у разі, якщо Україна атакує російські об'єкти в Криму, ніяких переговорів про мир не буде, а з боку росії нібито можливі "тільки удари відплати", в тому числі ядерною зброєю. Радник Офісу Президента Михайло Подоляк відповів на чергові погрози  медведєва, що Україна може звільняти тимчасово купований Крим, застосовуючи будь-які інструменти.

–   У межах першої черги будівельних робіт на латвійсько-білоруському кордоні з серпня 2022 року до кінця січня цього року збудовано 36,1 км постійної огорожі – Delfi. Загалом наразі будівельні роботи ведуться на 75 з 82 км кордону.

Підготувала Марина Дмитрів, Київ

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *