Битва за Україну. День чотириста двадцять сьомий

Битва за Україну. День чотириста двадцять сьомий 26.04.2023 19:46 Укрінформ Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном

Ми зібрали для вас інформацію про чотириста двадцять сьомий день Великої війни: чим жили Україна та українці 26 квітня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

–   Президент Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпіном – твіттер президента. Розмова двох лідерів тривала майже годину. Голова КНР Сі Цзіньпін під час розмови заявив, що Китай направить експосла КНР в росії Лі Хуей як спеціального представника у справах Євразії до України та інших країн для проведення переговорів з усіма сторонами щодо політичного врегулювання «кризи в Україні». Деталі розмови дивись за посиланням.

–   Чеська Республіка внесла патріарха московського і всієї русі кирила у свій список санкцій за підтримку російського вторгнення в Україну – Radio Prague International. Це означає заборону на в'їзд для патріарха до Чехії та заморожування будь-якого його майна в країні. Включення до Національного списку санкцій уряду Чехії допускає так званий «Закон Магнітського», який набув чинності в січні.

***

37-мі роковини Чорнобильської катастрофи

Президент Володимир Зеленський у 37-і роковини трагедії на Чорнобильській атомній електростанції вшанував пам'ять ліквідаторів, загиблих унаслідок аварії на АЕС.

Володимир Зеленський, президент України: «… Сьогодні 30-кілометрова зона навколо ЧАЕС залишається небезпечним місцем із високою концентрацією радіації. Минув понад рік з моменту звільнення. Наукові та безпекові підприємства в зоні ЧАЕС уже повернулися до нормального режиму роботи. Ми маємо зробити все, щоб не дати державі-терористу жодного шансу використовувати об’єкти атомної енергетики для шантажу України й цілого світу».

–   37 років тому Україна та світ зіштовхнулися з однією з найбільших техногенних катастроф – аварією на Чорнобильській АЕС…Сьогодні варварські атаки росії поблизу атомних об’єктів України, окупація Запорізької АЕС та перетворення її на військову базу ставлять світ під загрозу нової катастрофи, чиї масштаби можуть перевищити аварію на ЧАЕС – Денис Шмигаль, прем’єр

–   37 років тому аварія на Чорнобильській АЕС призвела до однієї з найстрашніших ядерних катастроф в історії. У цю жалобну річницю від імені Європейського Союзу ми приєднуємося до українського народу у вшануванні пам’яті жертв аварії – Матті Маасікас, голова Представництва ЄС в Україні. Окупація російськими військами Запорізької АЕС значно підвищує ризик нещасного випадку, контроль над ЗАЕС має бути повернутий українській владі.

–   Міністерство закордонних справ України закликає міжнародну спільноту до розширення санкцій стосовно російського сектору атомної енергетики, у тому числі за безпосередню причетність державного концерну «росатом» до злочинів на ЗАЕС.

***

Українсько-італійська конференція з відбудови України

Українсько-італійська конференція з відбудови України проходить 26 квітня в Римі. Участь у заході беруть близько 700 гостей, включаючи представників ділового світу, основних міжнародних фінансових інституцій і торговельних асоціацій.

–   Президент Володимир Зеленський виступив онлайн на Конференції з відбудови України і сказав, що наполягає на необхідності вже цього року максимально підготувати масштабний проєкт з відбудови України та запрошує долучитися до нього італійських партнерів та підприємців.

–   Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та президент Італійської Республіки Серджо Маттарелла на зустрічі у Римі обговорили актуальні напрями співпраці у фінансовій та оборонній сферах, а також санкції проти атомної галузі росії й роботу Grain from Ukraine.

–   Італія допомагатиме Україні якнайшвидше виконати критерії, необхідні для повноцінного членства в Європейському Союзі і прискоренні процесу початку перемовин про приєднання до євро спільноти – Джорджіа Мелоні

–   Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні вважає, що вкладати кошти в Україну сьогодні – це не ризик, а далекоглядна інвестиція.

–   російська федерація досі не прагне миру і свої плани щодо України навіть через понад рік повномасштабного вторгнення не змінила – Шмигаль.

–   Прем’єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що визначена Світовим банком сума збитків України від розв'язаної росією війни у понад 400 млрд доларів після звільнення від російських загарбників подвоїться.

–   Тема захоплення українських територій росією ніколи не може бути обміняна на слово «мир», вихід з конфлікту з рф можливий лише на умовах України – Джорджа Мелоні, Голова Ради міністрів Італійської Республіки

–   Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав італійський бізнес не чекати на завершення війни для інвестування і торгівлі з Україною.

–   Експортно-кредитне агентство Італії SACE готове відновлювати роботу з Україною, що є дуже важливим сигналом для італійського бізнесу, та, крім раніше анонсованих 500 мільйонів, виділить додатково 1 мільярд євро на підтримку торговельно-фінансових операцій – Шмигаль.

–   Італія хоче прийняти конференцію з питань відновлення України у 2025 році та готова відновити роботу свого кредитного агентства в Україні в рамках міжнародної фінансової підтримки – Мелоні

–   Голова Ради міністрів Італійської Республіки Джорджа Мелоні хоче, щоб італійці з їхнім досвідом відродження після Другої світової війни і економічного дива 1960-х років долучилися до побудови майбутнього економічного дива України.

ЦИТАТИ ДНЯ

Олексій Данілов, секретар РНБО: «Будь-які погрози рф щодо застосування ядерної зброї – це прояв безсилля і страху. Чим ситуація ставатиме гіршою для загарбників на фронті, тим частіше лунатимуть істеричні "ядерні" заяви росіян. Це показник розуміння Кремлем невідворотності поразки й неминучості розплати».

Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу:  «У разі залишення Криму в складі росії кримським татарам загрожує повне зникнення як самобутньої нації. Загрожує зникнення нашої мови та культури, тотальна русифікація та втрата національної ідентичності. Тих, хто опиратиметься цьому, очікуватимуть найжорсткіші репресії. Жодних світлих перспектив для корінного народу Криму в складі рф немає. Тому коли хтось каже, мовляв, давайте визнаємо Крим російською територією, то для нас звучить, як давайте пожертвуємо кримськими татарами»

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

–   Під Вугледар повертається 155-та бригада морської піхоти росармії, яку виводили на відновлення, однак ознак підготовки наступу ворога в цьому районі зараз не спостерігається – Олексій Дмитрашківський, керівник об'єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку

–   В Авдіївському районі ворог атакує не саму Авдіївку, а сусідні Карлівку та Мар'їнку, закріплюється в лісосмугах, не атакуючи в лоб – Сили оборони

–   У західних районах міста Бахмут Донецької області тривають важкі бої на коротких дистанціях – британська розвідка

–   На півдні Сили оборони України знищили десятьох представників особового складу, комплекс відеоспостереження «Муром», станцію РЕБ, великокаліберну гармату «Гіацинт», зенітно-ракетний комплекс «Тор-М2», п'ять одиниць автобронетанкової техніки й один спостережний пункт – ОК «Південь».

–   До бойових дій проти України росія кинула до 48 бригад та 122 полків, окупаційні сили налічують близько 315 формувань – Military Media Center. Загалом проти українських військ ворог використовує близько 369 000 осіб особового складу та близько 5 900 одиниць важкого озброєння.

–   Український контрнаступ уже йде "невеликими, але впевненими кроками, для того, щоб знищити потужності ворога" – Наталя Гуменюк, речниця ОК пресцентру Сил оборони півдня.  Йдеться про знищення складів із боєприпасами, пунктів зосередження техніки окупантів.

***

–   Війська російської федерації обстрілюють Херсонську область з артилерії, є постраждалі – 26-річний чоловік та журналіст італійського видання La Repubblica Коррадо Дзуніно – Андрій Єрмак, керівник ОП.

–   Україна у рамках чергового обміну повернула на Батьківщину 42 українських військовослужбовців та двох цивільних громадян – Андрій Єрмак, керівник ОП.

–   В одному з сіл тимчасово окупованого Каховського району російські військові розстріляли 38-річного чоловіка – поліція. Чоловіка вбили за проукраїнську позицію.

–   Унаслідок удару по Куп’янську, якого війська рф завдали вранці 25 квітня, загинула директор краєзнавчого музею Ірина Осадча, яка керувала закладом більше десяти років – ОВА.

–   російська армія за минулу добу здійснила 75 обстрілів Херсонської області, 1 людина пораненна – ОВА.

НОВИНИ: УКРАЇНА

–   Президент Володимир Зеленський призначив ексміністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна послом України в Китайській Народній Республіці – Указ президента. Місце посла України в КНР було порожнім із лютого 2021 року, коли тодішній представник Києва Сергій Камишев помер від інфаркту.

–   Посольство України в Республіці Молдова уважно вивчає обставини інцидентів з українськими прапорами на двох заходах у Кишиневі і обіцяє рішучу реакцію у разі підтвердження фактів неповаги – МЗС. 22 квітня на концерті російського музиканта Noize MC (Іван Алексєєв), який від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну засудив загарбницьку війну Кремля, охоронці в клубі грубо відбирали у відвідувачів українські прапори. 16 квітня на чемпіонаті світу з латиноамериканських танців серед професіоналів організатори чемпіонату, а саме Федерація спортивних танців Молдови, заборонила їм українським танцюристам  вийти на церемонію представлення учасників з прапором України.

–   Енергосистема України працює стабільно, електроенергії достатньо для споживання попри вихід у ремонт кількох енергоблоків – НЕК "Укренерго".

–   Урядовою постановою тривалість навчального року 2022/2023 визначена з 1 вересня до 30 червня, рішення про завершення навчального року прийматимуть місцеві адміністрації та адміністрації шкіл з урахуванням безпекової, військово-політичної ситуації – Міносвіти

–   Тривале навчання онлайн не сприяє соціалізації молоді, тому важливо якомога швидше повернути учнів до шкіл, де це дозволяє безпекова ситуація – Оксен Лісовий, міністр освіти та науки.

–   Вищий антикорупційний суд змінив запобіжний захід заступнику мера Одеси Павлу Вугельману, який є одним із обвинувачених у справі «Краяну». Замість особистої поруки йому призначили заставу у понад 5 млн грн – Центр протидії корупції. У справі заводу «Краян» НАБУ та САП притягнули до відповідальності 12 осіб, стосовно 8 із яких справа слухається у ВАКС. Стосовно однієї з учасниць схеми справу було закрито у зв’язку зі її смертю.

***

–   Банки поліпшили очікування стосовно перспектив кредитування: частка респондентів, що очікують на зростання обсягів кредитування бізнесу, відновилася до довоєнного рівня – Нацбанк. Оцінки банками кредитних стандартів, попиту, схвалення заявок на кредити та інших показників кредитування впродовж останніх трьох кварталів поліпшуються.

–   Фонд державного майна у першому кварталі року отримав від приватизації та перерахував до бюджету  902 мільйони гривень – рекордний показник за останні 10 років – пресслужба Фонду. В перші три місяці року ФДМУ виставляв на торги логістичні, торговельні, складські, спиртові та інші активи. Вперше вдалось приватизувати морський порт в Україні – продаж порту "Усть-Дунайськ" приніс до бюджету понад 200 млн грн.

–   За останній місяць АТ «Укргазвидобування», що є частиною Групи Нафтогаз, запустило одразу дві експлуатаційні свердловини на одному з найбільших родовищ України. Сукупно вони додали понад 300 тис. кубометрів газу до добового видобутку компанії – НАК «Нафтогаз України».

–   Україна надалі експортуватиме переважну більшість агропродукції до Туреччини за нульовою митною ставкою, адже цей товар транспортується для продажу в треті країни до чи після переробки – Мінагрополітики

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

–   Посли країн Європейського Союзу в середу не дійшли згоди у питанні спільних закупівель боєприпасів для України, і неясно, чи вдасться досягти компромісу в п'ятницю – RMF FM. ЄС пообіцяв Україні 1 мільйон боєприпасів до кінця року як зі складів країн ЄС, так і в рамках спільних закупівель. Поставки з власних складів сильно сповільнюються. На сьогодні країни ЄС відвантажили менше 40 000 боєприпасів.

–   Найвищий військовий орган НАТО та Військовий комітет готується зібратись на засідання у Брюсселі 10 травня, щоб обговорити війну на території України – пресслужба НАТО.

–   Сервісний центр з обслуговування і ремонту танків Leopard 2, які Україна отримує від союзників, запрацює на польському оборонному підприємстві Bumar-Labędy в місті Глівіце вже у травні – Маріуш Блащак, віцепрем'єр-міністр, міністр національної оборони РП

–   Уряд Словенії в умовах повної секретності поставив Україні 20 бронетранспортерів Valuk – 24UR.  Транспортування в Україну було завершено на цьому тижні в умовах повної секретності. Сама операція тривала кілька місяців, оскільки бронемашини потрібно було підготувати, обслужити і транспортувати.

–   У Вашингтоні представили двопартійний проєкт резолюції нижньої Палати представників США "Щодо позиції Палати представників стосовно умов перемоги України" – Оксана Маркарова, посол України у Сполучених Штатах.  У документі зазначається, що Палата представників США: підтверджує, що політика Сполучених Штатів полягає в тому, щоб Україна перемогла вторгнення (РФ – ред.) і відновила свої міжнародно визнані кордони 1991 року; вважає, що мир після Перемоги України має бути забезпечений шляхом інтеграції України до НАТО та інших євроатлантичних інституцій, що відповідає довгостроковій політиці Сполучених Штатів; заявляє, що Сполучені Штати повинні працювати зі своїми союзниками та партнерами, щоб гарантувати: виплату РФ репарацій Україні; допомогу світової спільноти у відновлені України; притягнення керівництва РФ до відповідальності за цю загарбницьку війну; відновити справедливість для жертв злочинів, скоєних РФ під час її вторгнення.

–   Євросоюз усвідомлює, що поточна криза з імпортом української агропродукції до ЄС спричинена російською агресією, та вживатиме всіх заходів задля її вирішення, виходячи із принципів солідарності з Україною – Рада ЄС.

Уряд Японії розглядає можливість підписання на травневому саміті країн «Групи семи» окремого підсумкового документа щодо ядерного роззброєння та нерозповсюдження – ЗМІ.

–   Канцелярія президента Південно-Африканської Республіки (ПАР) Сиріла Рамафоси заперечила його заяву щодо виходу країни із Міжнародного кримінального суду – The Guardian. Напередодні президент Південно-Африканської Республіки Сиріл Рамафоса заявив, що правляча партія «Африканський національний конгрес» (АНК) ухвалила рішення про вихід країни із Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт президента росії володимира путіна.

–   Представник Ізраїлю в ООН Гілад Ердан вийшов із зали засідання Ради Безпеки, яке проходило у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку під керівництвом росії – The Times of Israel. Це було зроблено на знак протесту проти проведення ради з палестинського питання у День пам'яті загиблих солдатів Ізраїлю та жертв терору, напередодні Дня незалежності країни.

ВОРОГ

–   МЗС росії оголосило персонами нон грата 10 представників посольства Норвегії в москві та апарату аташе з питань оборони – МЗС. 13 квітня Норвегія оголосила небажаними особами 15 співробітників посольства рф у Норвегії, які займалися шпигунською діяльністю під дипломатичним прикриттям.

–   росія забрала у фінської Fortum Oyj та німецької Uniper SE контроль над їхніми компаніями в країні – це перший подібний крок Кремля – Bloomberg.  Указ дозволяє уряду запровадити "тимчасовий" державний контроль над активами компаній або фізичних осіб з "недружніх" держав, тобто США та інші країни, що запровадили проти рф санкції.

–   Глава МЗС росії лавров заявляє, що ситуація довкола Чорноморської зернової ініціативи зайшла у глухий кут, та звинувачує у цьому Захід – росЗМІ. Він також висловив сподівання, що лист генсека ООН Антоніу Гутерреша на ім’я президента РФ не стане публічним, тому що це "особиста переписка", а якщо це станеться – то Росія розцінюватиме це як "чергову спробу тиску на ситуацію, яка не вирішується

–   У 2021 році влада Росії розробила довгостроковий план щодо посилення свого впливу в Естонії, Латвії та Литві на основі факторів "м'якої сили", свідчать стратегічні розробки, які опублікувало німецьке видання Tagesschau.

–   Голова оборонного комітету російської держдуми Андрій Картаполов запропонував, щоб до охорони державних кордонів почали залучати цивільне населення, бо зараз немає таких військових можливостей – росЗМІ.

–   Велика Британія не зможе уникнути відповідальності за наслідки застосування в Україні снарядів зі збідненим ураном, які були передані ЗСУ – посольство росії в Лондоні. Вчора молодший міністр Збройних сил Великобританії Джеймс Гіппі повідомив, що Британія відправила тисячі боєприпасів "Челленджер 2" в Україну, в тому числі бронебійні снаряди зі збідненим ураном.

–   російський опозиціонер Олексій Навальний заявив, що з кримінальної справи про екстремізм щодо нього виділено окрему «терористичну справу», за якою його судитиме військовий суд, по ній загрожує довічне ув'язнення – твіттер «Команда Навального»

Підготувала Марина Дмитрів

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *