Битва за Україну. День чотириста двадцять другий

Битва за Україну. День чотириста двадцять другий 21.04.2023 20:23 Укрінформ Учасники зустрічі у форматі Рамштайн (понад 50 країн) вирішили збільшувати військову потужність України, що "справді надасть ЗСУ перевагу на полі бою"

Ми зібрали для вас інформацію про чотириста двадцять другий день Великої війни: чим жили Україна та українці 21 квітня 2023 року.

НАЙВАЖЛИВІШЕ

Зустріч «Рамштайн»

Чергова зустріч Контактної групи з питань оборони України проходить сьогодні на американській базі ВПС "Рамштайн" (Німеччина).

Глава Пентагону Ллойд Остін поговорив з міністром оборони України Олексієм Резніковим перед початком зустрічі у форматі «Рамштайн» у Німеччині 21 квітня.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг перед початком зустрічі сказав, що  союзники по НАТО вже поставили в Україну певні типи бойових літаків, таких, наприклад, як передані Польщею Міг-29, але наразі серед союзників по НАТО та їх партнерів триває обговорення щодо надання Україні інших типів літаків.

Учасники Контактної групи з питань оборони України під час засідання у п’ятницю сфокусуються на підтримці України у сфері протиповітряної оборони та забезпечення боєприпасами – глава Пентагону. Країни-учасники Контактної групи надали Україні вже 55 млрд дол. безпекової допомоги.

На зустрічі глав оборонних відомств країн, які входять у так звану танкову коаліцію було підписано Протокол про наміри щодо створення в Польщі Центру технічного обслуговування та обслуговування основних бойових танків Leopard 2 України – Олексій Резніков, міністр оборони.

Понад 16 тисяч українських солдатів вже пройшли навчання. Вже поставлено боєприпасів та ракет на суму понад 600 мільйонів євро – Жозеп Боррель, високий представник ЄС.

Міністр оборони України Олексій Резніков зустрівся із генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом та висловив сподівання на пришвидшення політичних рішень щодо інтеграції України в НАТО.

Підсумки 11-ї зустрічі формату «Рамштайн»:

  • Учасники зустрічі у форматі Рамштайн (понад 50 країн) вирішили збільшувати військову потужність України. Зброя, яка надійде у наступні місяці, дасть ЗСУ перевагу на полі бою.
  • Союзники, серед яких Німеччина і Нідерланди, погодилися поставити Україні мінні трали, транспортні засоби та паливозаправники. Багато членів Контактної групи також активізують постачання нових систем ППО і критично необхідних Україні снарядів для них.
  • Країни-учасниці Контактної групи надали ЗСУ понад 230 танків, більше 1550 броньованих машин, а також іншого обладнання й боєприпасів для понад дев’яти нових бронетанкових бригад – Ллойд Остін
  • Сполучені Штати прискорили терміни для поставок в Україну танків Abrams, щоби забезпечити їй більшу кількість бронетехніки впродовж ближчих місяців – глава Пентагону
  • Наразі головною потребою України є системи ППО. Бойові літаки будуть наступним етапом переговорів щодо військової допомоги – Олексій Резніков, міністр оборони
  • За кілька тижнів у Німеччину прибудуть танки M1 Abrams, на яких проходитимуть навчання захисники України.
  • 65 українців щойно завершили навчання на системах «Патріот»  – Марк Міллі, керівник Об’єднаного комітету начальників штабів США.

***

  • На липневому саміті НАТО піднімуть дві ключові для України теми: союзники по Альянсу підтвердять зобов’язання підтримувати Україну так довго, як це буде необхідним, а також ухвалять багаторічну програму для допомогти Україні у переході від військового обладнання, стандартів та доктрин пострадянської ери до стандартів та доктрин НАТО, та забезпечити повну взаємосумісність між Збройними силами України та силами НАТО – Єнс Столтенберг, генсек НАТО. Столтенберг також під час візиту до Києва запросив Президента Зеленського відвідати саміт НАТО у липні. Зеленський прийняв це запрошення та візьме участь у саміті НАТО в Вільнюсі.

ЦИТАТИ ДНЯ

Борис Пісторіус, міністр оборони ФРН: «Україна повинна виграти війну… Ця агресія на має зійти росії з рук, росія не повинна досягти успіху. Ідеально було би, як би ми змогли добитися мирової угоди, або вихід росіян призвів до того, що в Україну повернулися би всі нині окуповані території…».

Бріджит Брінк, посол США в Україні: «Фотограф AP Євген Малолєтка зафіксував страшну жорстокість російських військ у війні проти України (фото про обстріл російськими військами пологового будинку в Маріуполі – ред.). Світ не має відвертатись. Українські та міжнародні журналісти, попри значний ризик, виконали небезпечну та важливу роботу, висвітлюючи жахливу реальність – і страшні людські жертви – російської агресії в Україні».

ВТРАТИ ВОРОГА

ВІЙНА

  • У Бахмуті Донецької області точаться запеклі бої – російські війська на окремих ділянках подекуди просунулись – Ганна Маляр, заступник міністра оборони.
  • ЗРК Patriot вже несе бойове чергування на одному з напрямків — Повітряні сили. Хоч у невеликій кількості, але по факту уже маємо на озброєнні сучасні західні зенітні ракетні системи: NASAMS, IRIS-T, Patriot, SAMP/T, Crotale, Gepard та інші.
  • російські війська на території тимчасово окупованого Криму продовжують мобілізацію та створення кількох рубежів оборони, водночас триває евакуація росіян з півострова – Наталія Гуменюк, керівник об’єднаного пресцентру ОК «Південь»
  • Україну в ніч на п'ятницю атакували 12 БпЛА типу “Шахед-136/131”, 8 з них вдалось знищити – Командування Повітряних Сил. Російські окупанти влучили в об'єкт інфраструктури у Вінницькій області. Голова ДСНС Сергій Крук повідомив, що на ліквідацію наслідків нічних обстрілів Полтавщини та Вінниччині залучалися більше 150 чоловік особового складу та понад 30 одиниці техніки ДСНС. Попередньо, без жертв. На Вінниччині пожежу вже ліквідовано. На Полтавщині, станом на ранок ліквідація наслідків обстрілу тривала.

***

  • Українські суди вже винесли сім вироків стосовно священнослужителів УПЦ (МП), які стали на бік ворога, а одного священника моспатріархату Україна обміняла на 28 українських військовослужбовців – СБУ.
  • Ворог минулої доби 63 рази обстріляв Херсонську область, унаслідок чого 2 людини загинули і 3 були поранені – ОВА.

НОВИНИ: Україна

  • Президент Зеленський провів чергове засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якому було проаналізовано ситуацію на всіх ділянках фронту, обговорювалося й питання налагодження виробництва ракет і боєприпасів вітчизняними підприємствами.
  • Президент Зеленський провів зустріч із очільницею Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) Оділь Рено-Бассо, обговорили реалізацію проєктів відновлення і розвитку України – сайт Президента.
  • Другий парламентський саміт Міжнародної кримської платформи відбудеться орієнтовно наприкінці жовтня у чеській столиці Празі – Руслан Стефанчук, голова ВРУ. Перший парламентський саміт Міжнародної кримської платформи відбувся у жовтні 2022 року в хорватському Загребі. До участі в заході були запрошені делегації з понад 50 країн та інституцій.

  • Блокування росією  інспекцій суден, які прямують "зерновим коридором", фіксуються і секретаріатом Спільного координаційного центру, і українською стороною як юридичні докази одного із злочинів рф у війні проти України – Василь Боднар, посол України в Туреччині
  • Київський апеляційний суд залишив під домашнім арештом колишнього намісника Києво-Печерської лаври митрополита УПЦ (московського патріархату) Павла (Лебедя) – ЗМІ. Зранку суд розпочав розгляд скарги намісника Києво-Печерської лаври Павла (Лебедя) щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді цілодобово домашнього арешту із зобов'язанням носити електронний засіб контролю.
  • ДК «Укроборонпром» спростовує інформацію про те, що концерн закуповував моторну оливу для певних видів броньованої техніки у ТОВ «Торговий дім «Агрінол», власником якого є депутат від забороненої ОПЗЖ Олександр Пономарьов – пресслужба концерну. Олександр Пономарьов, за даними журналістів, має російське громадянство.
  • Комісія Міністерства культури та інформаційної політики виявила ознаки порушення протипожежної безпеки та умов охоронного договору в одному з корпусів Києво-Печерської лаври – Мінкультури.
  • В Україні залишаються підтопленими 1490 домогосподарств та 247 будинків – ДСНС. На даний час гідрологічна ситуація контрольована. Спостерігається тенденція до зниження темпу підняття рівня води у річках на півночі країни. Станом на 21 квітня Черкаська та Чернігівська області вийшли з «червоної» зони небезпеки підтоплень, але до цієї зони входять регіони по середньому Дніпру.

***

  • Із початку використання інструменту державних гарантій на портфельній основі українські банки видали кредитів на 70,4 млрд грн для підтримки мікро-, малого та середнього бізнесу – Нацбанк

  • Українські аграрії станом на 21 квітня 2023 року посіяли 1,005 млн га зернових та зернобобових культур – Мінагрополітики
  • В Україні з 10 травня 2023 року у застосунку "Дія" стартує тестування програми єВідновлення, за якою люди будуть отримувати кошти на ремонт своїх пошкоджених внаслідок війни домівок – Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України

  • У 2022/2023 маркетинговому році, з 1 липня 2022 року по 21 квітня 2023 року, Україна експортувала 40,557 млн т зернових та зернобобових культур – Мінінфраструктури
  • У Міністерстві аграрної політики та продовольства України підготували перелік сільськогосподарських продуктів, заборонених до ввезення в країни Європейського Союзу з України – Мінагрополітики. Перелік заборонених продуктів дивись за посиланням.

СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

  • Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що операції Збройних сил України на території Росії є цілком допустимими – DW. За його словами, ситуація, за якої країна, на яку напали, під час бойових дій проникає на територію противника, наприклад, щоби відрізати йому шляхи постачання – абсолютно нормальна.
  • Міністр оборони Канади Аніта Ананд оголосила про надання Україні нового пакету військової допомоги на 39 мільйонів канадських доларів – Міноборони Канади. Пакет включатиме 40 снайперських гвинтівок, 16 радіостанцій і внесок до фонду НАТО для допомоги Києву.
  • Міністр сільського господарства та сільського розвитку Румунії Петре Деа пообіцяв міністру аграрної політики та продовольства України Миколі Сольському, що Румунія збереже «Шляхи солідарності» для транзиту українського збіжжя – Мінагрополітики.
  • Польща, Литва, Латвія та Естонія вийшли з ініціативою передбачити в 11-му пакеті санкцій ЄС проти росії, зокрема відключення Газпромбанку від міжнародної міжбанківської системи платежів SWIFT або принаймні заморозити його активи – EuObserver.
  • Уряд Словенії ухвалив рішення приєднатися до спільної закупівлі боєприпасів для України у межах проєкту Європейського оборонного агентства (EDA), у якому вже беруть участь 23 країни-члени ЄС та Норвегія – STA.
  • Австрія заморозила російські фінансові активи на суму майже $2 мільярди – Магнус Бруннер, міністр фінансів країни
  • Державний радник і міністр закордонних справ КНР Цінь Ган заявив, що Китай займає неупереджену позицію стосовно «кризи в Україні» і не планує тиснути на інші країни – ЗМІ.
  • Глава Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Саманта Пауер наголосила, що альтернативи виконанню Чорноморської зернової ініціативи немає, і кремль мусить припинити створювати перепони й не використовувати їжу як зброю – ЗМІ. 17 квітня 2023 року рф вдруге заблокувала проведення інспекцій суден у територіальних водах Туреччини, які прямують «зерновим коридором». Пізніше інспекція суден поновилася.

ВОРОГ

  • російський суд заочно заарештував очільника Головного управління розвідки України Кирила Буданова у справі про "теракт" на Керченському мосту, планують оголосити його у міжнародний розшук – росЗМІ. Очільник ГУР Кирило Буданов іронічно відреагував на свій "заочний арешт" у росії і пообіцяв працювати ще краще.
  • Республіка Албанія скасувала безвізовий режим для громадян росії – сайт посольства Албанії в рф. Для відвідування країни росіянам необхідно буде оформити візу відповідно до мети поїздки.
  • У росії бойовий літак Су-34 скинув боєприпас на місто Бєлгород – росЗМІ. У міноборони рф уточнили, що під час виконання польоту літака Су-34 ВКС над містом Бєлгород стався нештатний сход авіаційного боєприпаси, є пошкодження житлових будівель, 2 людини постраждало.
  • Прессекретар путіна пєсков заявив, що кремль "відреагує" на розірвання договору оренди землі з посольством росії в Києві, згадавши землю посольства України на території агресора – ЗМІ. 20 квітня Київська міська рада розірвала договір оренди землі з посольством росії в столиці.

Підготувала Марина Дмитрів

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *