Битва за Україну. День двісті шістдесят шостий

Битва за Україну. День двісті шістдесят шостий 16.11.2022 20:48 Укрінформ Вісім країн НАТО та Японія виступили із рішучим засудженням масованого ракетного удару росії по Україні. Переможемо!

Ми зібрали для вас інформацію про двісті шістдесят шостий день війни: Чим жили Україна та українці 16 листопада 2022 року.

У ЦЕНТРІ УВАГИ

Наслідки ракетних ударів по Україні

На ранок 16 листопада від електроенергії відключено близько 2-х мільйонів споживачів (учора на вечір було відключено близько 10 мільйонів абонентів). Загалом було зафіксовано 19 “прильотів” у 15 об’єктів енергозабезпечення в різних областях.

Електропостачання заживлено у Івано-Франківській, Одеський, Рівненський, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях, а також у Києві та області. У Волинській області – без електрики близько 45 тис споживачів, на Львівщині електропостачання і водопостачання відновлено на 95%, на Тернопільщині без електрики перебуває близько 90 тис. споживачів, у Харківській області – близько 90 тис. споживачів, у Хмельницькій область – близько 105 тис. Роботи з відновлення тривають у всіх областях.

Володимир Зеленський у середу провів чергове засідання ставки Верховного Головнокомандувача щодо наслідків російських ракетних ударів та ситуації на фронті.

За ініціативою міністра енергетики Германа Галущенка відбулося надзвичайне засідання Міжнародної енергетичної консультативної ради високого рівня на якому розглядалося надання Україні додаткового енергообладнання для ремонту об’єктів критичної інфраструктури після ракетних ударів рф 15 листопада – Міненерго.

Німеччина виділяє 1 млн євро як невідкладну допомогу у відповідь на численні атаки росії на цивільну енергетичну інфраструктуру України – посольство Німеччини в Україні.

Вісім країн НАТО та Японія виступили із рішучим засудженням масованого ракетного удару росії по Україні. Про це йдеться у спільній заяві Канади, Європейської комісії, Франції, Європейської ради, Німеччини, Італії, Нідерландів, Іспанії, США, Великої Британії та Японії.

Ракетний удар по Польщі

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що немає жодних ознак того, що ракета, яка впала на територію Польщі у вівторок, була навмисною атакою на члена НАТО з боку росії. Польська поліція показала фото з місця падіння ракети у селищі Пшеводув Грубешівського повіту, де зараз працюють спеціалісти.

Станом на сьогодні немає підстав для застосування 4-ї статті Договору про НАТО у контексті падіння ракети на територію Польщі, водночас цей інструмент залишається як можливий до реалізації – Тадеуш Моравецький, глава польського уряду.

Попередні висновки свідчать про те, що у Польщі впала українська ракета при спробі захиститися від російської атаки, але провини України тут немає, оскільки вона захищалася від масованої атаки рф – Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО. За його словами, інцидент не має ознак навмисного нападу та був оцінений як нещасний випадок. За повідомленням CNN,  літак сил НАТО, який патрулював повітряний простір над Польщею, відстежив ракету, яка впала на території країни 15 листопада. Хто запустив ракету і звідки вона була випущена, точної інформації поки немає.

Лідери G7 та НАТО, що беруть участь у саміті G20 на Балі, рішуче засудили дії росії та запропонували Польщі допомогу у розслідуванні вибухів на кордоні.

Президент Туреччини Ердоган сказав, що у Туреччині не виключають технічну помилку, яка могла призвести до падіння ракет в Польщі, та вважають, що слід дочекатися результатів розслідування. Крім того, Ердоган сказав, що вони також беруть до уваги заяву росії про те, що вона не має стосунку до інциденту.

Коментуючи інцидент із падінням ракети російського виробництва в Польщі, у МЗС Китаю закликали усі сторони «зберігати спокій».

Пізніше з’явилася заява, що Сполучені Штати повністю довіряють розслідуванню вибуху через падіння ракети на території Польщі, яке здійснює польський уряд, і покладають кінцеву відповідальність за нього на Росію незалежно від того, хто випустив ракету.

Українські військові повідомили США і союзників, що вони намагалися перехопити російську ракету під час і поблизу місця ракетного удару по Польщі за допомогою засобів протиповітряної оборони – CNN.

Україна виступає за спільне з партнерами подальше максимально детальне вивчення інциденту з падінням ракети у Польщі – Олексій Данілов, секретар РНБО.  Україна також просить невідкладно надати доступ до місця вибуху представникам Міністерства оборони та Державної прикордонної служби України.

Сьома зустріч «Рамштайн»

Міністр оборони США Ллойд Остін відкрив сьоме засідання Контактної групи з питань оборони України.  Близько 50 країн-учасниць готові продовжувати свої зусилля на підтримку Української держави.  

Саміт  G20

Лідери G20 у середу погодили спільну декларацію, в якій вони "рішуче засуджують" російську агресію проти України – Reuters.

У декларації йдетьсяпро те, що «більшість членів різко засуджують війну в Україні, яка спричиняє величезні людські страждання та посилює існуючі проблеми у глобальній економіці». Декларацію погодили усі країни-учасниці Групи двадцяти. Група G20 також наголосила, що міжнародне право має дотримуватися, а загроза застосування ядерної зброї неприпустима. Також лідери G20 привітали Чорноморську зернову ініціативу.

ЦИТАТИ ДНЯ

  • Володимир Зеленський, президент України: «Я не сумніваюся, що це була не наша ракета або не наш ракетний удар…Я впевнений, що ми повинні бути і будемо (брати участь у розслідуванні – ред.)… Я хочу, щоб ми були справедливими і, якщо це було використання нашого ППО, то я хочу ці докази. Спочатку слідство, доступ і дані, які у вас є».
  • Анналена Бербок, міністр закордонних справ ФРН: «Європа стоїть на волосок від ядерної катастрофи… Це божевілля має закінчитися… Найшвидшим і найбезпечнішим рішенням для усіх було б, якби російські війська прибралися з ЗАЕС, міста Енергодар і всієї України».
  • Павло Клімкін, екс-глава МЗС України: «Оскільки вчорашні удари зачепили і Польщу, і Молдову… ми бачимо, що це вже не лише російська війна проти України, це вже міжнародний конфлікт… путін пішов на ескалацію, і для Заходу це момент істини».
  • ВТРАТИ ВОРОГА

    ВІЙНА

     –   Генштаб: оперативна інформація на 18:00 16 листопада 2022 р.

    ! У результаті точних ударів ЗСУ 15 листопада у населеному пункті Денежникове Луганської області втрати ворога склали близько 50 осіб загиблими та пораненими.

    ! Підтверджено ліквідацію 8 окупантів та поранення 16 озброєних осіб 9 листопада в районі міста Амвросіївка Донецької області.

    ! Сили оборони пошкодили залізничний міст в районі населеного пункту Чернігівка Запорізької області. Це унеможливлює використання споруди в інтересах російських окупантів.

    ! Підтверджено успішне вогневе ураження місця розташування особового складу противника 15 листопада в районах населених пунктів Скадовськ, Новомиколаївка та Нова Маячка. Інформація щодо кількості втрат загарбників уточнюється.

    ! Авіація Сил оборони України протягом доби завдала по ворогу 2 удари по позиціях  зенітних ракетних комплексів противника.

    ! Воїни ракетних військ і артилерії за поточну добу уразили 2 пункти управління, 3 райони зосередження живої сили, озброєння і військової техніки та 2 склади боєприпасів російських окупантів.

    – За уточненою інформацією, 15 листопада 2022 року російські загарбники атакували Україну 96-ма крилатими ракетами повітряного та морського базування, 75 з яких було збито. Крім того, знищено 10 іранських «шахедів», та БПЛА "Оріон" і "Орлан-10" – Повітряні Сили України

    – У тимчасово захопленому російськими військами Маріуполі дедалі більше активізується рух військової техніки – Петро Андрющенко, радник міського голови Маріуполя. Загарбники продовжують перетворювати Маріуполь та Маріупольський район у військово-логістичний пункт для забезпечення фронту.

    ***

    – Внаслідок збройної агресії рф за минулу добу, 15 листопада, в Україні загинули 6 цивільних громадян, ще 17 отримали поранення.

    – В Україні внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації загинула 431 дитина, 835 – дістали поранення. 

    НОВИНИ: УКРАЇНА

    Верховна Рада сьогодні

    – Ухвалила закони про затвердження указів Президента України щодо продовження воєнного стану та проведення загальної мобілізації на 90 діб – до 19 лютого 2023 року.

    – Звертається до держав G20 з пропозицією виключити російську федерацію зі свого складу. Відповідну постанову "Про Звернення Верховної Ради України до держав Групи Двадцяти щодо виключення російської федерації зі складу цієї Групи" підтримали 310 парламентаріїв.

    – Надала право уряду в умовах воєнного стану визначати дати початку і завершення тимчасової окупації та змінювати і скасовувати правовий режим тимчасово окупованої території.

    – Надала право з моменту введення воєнного стану або оголошення стану війни чи фактичного початку воєнних дій достроково присвоювати чергове військове звання вдруге.

    – Директор ЦРУ Білл Бернс у вівторок, 15 листопада, відвідав Київ, аби зустрітися Президентом України Володимиром Зеленським та колегами з розвідки. Про це повідомляє CNN із посиланням на поінформованого американського чиновника. Поїздка Бернса до Києва відбулася після зустрічі з керівником зовнішньої розвідки рф сергієм наришкіним в Анкарі. Це другий відомий випадок, коли менш ніж за місяць директор ЦРУ відвідує Київ. Під час візиту до української столиці Бернс обговорив попередження США не використовувати ядерну зброю, яке він передав голові свр рф, і підтвердив зобов’язання Сполучених Штатів надавати підтримку Україні в боротьбі з російською агресією.

    – Президент Володимир Зеленський призначив посла України в Канаді Юлію Ковалів представником України при Міжнародній організації цивільної авіації (ІКАО).

    ***

    – Ощадбанк та Приватбанк відновлюють роботу у Херсоні.

    – З початку повномасштабного вторгнення рф обсяги отриманого Україною офіційного фінансування перевищили 22 млрд доларів – Нацбанк. Міжнародна фінансова допомога стала основним джерелом покриття значних бюджетних потреб.

    – Видатки загального фонду держбюджету з початку війни сягнули ₴1,66 трильйона – Мінфін.

    СВІТ: ДОПОМОГА, САНКЦІЇ, ПОДІЇ

    – Президент Франції Еммануель Макрон заявляє, що саміт G20, який відбувся на Балі, дозволив розширити коаліцію для миру. Повний текст за посиланням.

    – У парламенті Чехії визнали російський режим терористичним. За відповідний документ проголосували 129 із 156 законодавців.

    – Швеція надасть Україні новий пакет військової допомоги у розмірі понад 3 млрд крон або 287 мільйонів доларів США – Ульф Крістерссон, прем'єр-міністр Швеції.  Він включає систему протиповітряної оборони та боєприпаси із запасів збройних сил країни.

    – МЗС Польщі відмовило у видачі віз членам російської делегації Організації з безпеки та співробітництва в Європі, які мали взяти участь у сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ, запланованій на 24-26 листопада у Варшаві.

    – Цьогоріч із Європи видворили понад 400 російських шпигунів – Кен МакКаллум,  глава MI5.

    – Міністр оборони Іспанії Маргарита Роблес заявила, що країна має можливість навчати 2400 українських військовослужбовців на рік в рамках нещодавно затвердженої місії ЄС.

    – Туреччина докладатиме зусиль, аби угода про Чорноморську зернову ініціативу була продовжена на термін до одного року – Реджеп Тайїп Ердоган. Налагодження роботи “зернового коридору”, дозволило відправити на світовий ринок 11 млн тонн зерна.

    – Дональд Трамп офіційно заявив, що висуває свою кандидатуру від Республіканської партії на президентських виборах 2024 року.

    ВОРОГ

    – Керівник армії найманців пвк вагнера євген пригожин розмірковує про створення на території росії "консервативного руху", який надалі може перетворитися на політичну партію – ЗМІ.

    – Американська корпорація Arconic, що займається виробництвом продукції з легких металів, у тому числі з алюмінію, продала свій бізнес у росії.

    Підготувала Марина Дмитрів, Київ

    Источник: www.ukrinform.ua

    No votes yet.
    Please wait...
    Поділіться своєю знахідкою

    Залишити відповідь

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *