20 БТР Valuk передала Словенія Україні: потужне озброєння і хороший захист

20 БТР Valuk передала Словенія Україні: потужне озброєння і хороший захист Інфографіка 30.04.2023 10:28 Укрінформ Наші умільці цілком можуть переобладнати цю машину в повноцінну БМП

Уряд Словенії поставив Україні 20 бронетранспортерів Valuk в умовах повної конфіденційності. Транспортування машин до України було успішно завершено на цьому тижні після декількох місяців підготовки. До цього машини пройшли повне обслуговування та різноманітні перевірки. БТР Valuk до сьогодні не мав бойового досвіду, тому російсько-українська війна стане першою в його експлуатаційній історії.

Технічне обслуговування LKOV Valuk перед відправкою в Україну. Фото з сайту 24ur.com

Бронетранспортер Valuk є ліцензійною версією легкої багатоцільової колісної бронемашини SSF Pandur, розробленої австрійською компанією Steyr. Виробляють Valuk на заводі Sistemska tehnika в Словенії з початку 2000-х років, коли були укладені контракти на поставку 85 машин для потреб словенської армії.

Варіанти БТР Valuk

Бронетранспортер Valuk доступний у чотирьох можливих модифікаціях: транспортній, санітарній, мінометній та розвідувальній. Перший варіант, крім трьох членів екіпажу, перевозить шістьох десантників. Транспортний варіант, в свою чергу, має варіанти озброєння – крупнокаліберний 12,7-мм кулемет, або ж 40-мм автоматичний гранатомет Mk 19. Mk 19 – це американський аналог радянського АГС-17. Санітарний варіант розрахований на сім осіб всередині та не має жодного озброєння. Модифікація з мінометом може перевозити екіпаж з чотирьох осіб, а також 120-мм міномет CARDOM. Розвідувальна машина озброєна найкраще, тому про її озброєння й поговоримо далі.

За інформацією ЗМІ

Озброєння

У БТР Valuk встановлено повністю стабілізований бойовий модуль, виробництва ізраїльської компанія Rafael. Бойовий модуль OWS-25 складається з автоматичної 25-мм гармати Bushmaster та спареного з нею 7,62 кулемета. Ефективна дальність стрільби основного калібру становить до 3000 метрів в залежності від типу боєприпасів, що використовуються. У першу чергу гармата призначена для ураження легкої броньованої техніки та повітряних цілей, таких як вертольоти та літаки, що рухаються на низькій висоті та на малих швидкостях. Але наявність осколково-фугасних снарядів також дозволяє вести вогонь по живій силі та укріпленнях ворога. Така автоматична гармата точно стане при нагоді для прикриття наших підроздвлів у контрнаступі. Швидкострільність гармати у 200 пострілів на хвилину, дозволить вести вогонь на пригнічення, не дозволяючи ворогу навіть голову підняти, щоб оцінити обстановку на полі бою.

Місце навідника оснащене як денним, так і нічним перископічними прицілами, а також загальною системою спостереження. Денний приціл має коліматор, прилад з 8-кратним збільшенням та балістичною сіткою. Нічний приціл оснащений пасивним нічним коліматором з підсилювачем зображення, який забезпечує 7,5-кратне збільшення.

Бойовий модуль може бути додатково оснащений протитанковими керованими ракетами великої дальності TOW. Однак, на даний момент, у складі збройних сил Словенії такого варіанту немає, він можливий лише теоретично. Тож знаючи про винахідливість наших військових, можна сказати, що американські протитанкові комплекси TOW, з високою імовірністю будуть встановлені на словенські Valuk. Така модифікація дозволить легкому БТР перетворитися на повноцінну БМП, що зможе боротись з важкою ворожою бронетехнікою на відстанях до 4 кілометрів.

Захист екіпажу

Стандартний броньований захист витримує влучання бронебійних боєприпасів калібру 7,62 з будь-якого боку, а також – 12,7, але лише у передню проекцію. Компанія Rafael розробила спеціальний навісний керамічний захист для Valuk, який забезпечує захист від 12,7-мм бронебійних снарядів на всі 360°.

Екіпаж також захищений від вибухів протитанкових та протипіхотних мін. БТР Valuk має систему захисту від ядерного, біологічного та хімічного ураження. У відсіку екіпажу є автоматична система виявлення та гасіння пожежі. Крім того, броньовик обладнаний кабельною лебідкою типу "Capstan".

Мобільність

Valuk має турбодизельний шестициліндровий двигун Steyr 612.35, який працює в парі з автоматичною коробкою на 5 передач. Двигун забезпечує співвідношення потужності до ваги 20,4 кВт на тонну.

Запасу палива вистачає, щоб подолати відстань близько 600 кілометрів по шосе, а також від 200 до 300 кілометрів на бездоріжжі. У словенської бронемашини всі колеса ведучі з формулою 6×6, мають систему автоматичного регулювання тиску в шинах з системою підкачування. Трансмісія та рульові тяги захищені бронюванням знизу.

Valuk має дуже радіус розвороту всього 8,5 метра. Він може легко долати штучні перешкоди, такі як траншеї шириною до 1,5 метра, вертикальні перешкоди висотою до 0,5 метра, підйоми до 70% і бічний нахил до 40%. Valuk також може перетинати водні перешкоди глибиною до 1,2 метра. Його максимальна швидкість складає 110 км/год, а дорожній просвіт – 430 мм. Бойова вага транспортера становить всього 13 тонн, що є досить гарним показником.

Завдяки своїм бойовим характеристикам, Valuk може конкурувати з іншими відомими бронетранспортерами, які вже також передали Україні, такими як польський Rosomak та американський Stryker.

Богдан Тузов, Київ 

Інфографіка Олександр Шингур

Источник: www.ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *