Український щедрий вечір планують внести до переліку спадщини ЮНЕСКО

Український щедрий вечір планують внести до переліку спадщини ЮНЕСКО

Україна прагне включити свою традицію Щедрого вечора до списку ЮНЕСКО, підкреслюючи важливість збереження культурної ідентичності.

МКІП, МЗС і ГО “Інститут культури України” продовжують працювати над внесенням традиції Щедрого вечора України до переліку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Про це розказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв під час брифінгу, що відбувся в Києво-Печерській Лаврі, передає УНН.

Збереження традицій в Україні було надзвичайним викликом протягом багатьох століть, адже імперська та радянська влада зробила все, щоб знищити ідентичність націй. Сьогодні одним із головних завдань держави є максимальне збереження традицій, які вирізняли українців серед інших і стали базою для нашої ідентичності.

— сказав Ростислав Карандєєв. 

Деталі

Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова пояснила процедуру внесення традиції щедрування до списку ЮНЕСКО, та зазначила, що створення для Національного списку досьє є важливим кроком для цього.

Процес внесення до переліку Всесвітньої спадщини розділено на кілька етапів. Передусім до 31 березня держава має подати це досьє до Секретаріату Конвенції з охорони нематеріальної спадщини. До червня – секретаріат оцінюватиме це досьє.  До вересня в України буде можливість внести правки, і близько грудня досьє потрапить до Комітету з охорони нематеріальної спадщини. Дійсно, процес не швидкий: від подачі досьє до самого розгляду Комітетом може тривати два роки. 

— пояснила Еміне Джапарова. 

Співзасновниця ГО “Інститут культури України” та дослідниця української культури Марина Соботюк розповіла про традиції щедрування, та наголосила, , що цьогоріч Україна вперше святкує Щедрий вечір 31 грудня. Тож 1 січня українці зможуть маланкувати та посівати.

“Ми готували досьє рік. Авжеж, дослідили, що являє собою традиція Щедрого вечора. Це й 12 ритуальних страв, за приготуванням яких об’єдналася родина. Це й щедрування:  виконання щедрівок, й обряд водіння кози. Українці вірили, що чим більше щедрівників прийме сім’я, тим більш заможною буде. 

 — зазначила Марина Соботюк. 

Також під час заходу молодіжна амбасадорка елементу нематеріальної культурної спадщини “традиції Щедрого вечора в Україні” Jerry Heil виконала щедрівку “Ой сивая тай зозуленька”.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *