Супутниковий аналіз ООН відстежує культурні збитки України у війні

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. Організація Об’єднаних Націй використовує супутникові знімки «до і після» для моніторингу культурної руйнації, спричиненої війною, та оголосила в середу, що за кілька днів вона публічно запустить свою платформу відстеження, передає УНН посилаючись на AFP.

Деталі

Агентство ООН з культури ЮНЕСКО заявило, що воно підтвердило збитки, завдані 207 культурним об’єктам в Україні після російського вторгнення 24 лютого.

Серед них 88 релігійних об’єктів, 15 музеїв, 76 будівель, що становлять історичний та/або художній інтерес, 18 пам’ятників та 10 бібліотек.

Поки що під час війни жоден із семи об’єктів всесвітньої спадщини не постраждав.

ЮНЕСКО – Організація ООН з питань освіти, науки та культури – об’єднала зусилля із Супутниковим центром ООН UNOSAT. Грунтуючись на звітах з місць, ЮНЕСКО надсилає до UNOSAT список потенційно пошкоджених об’єктів. Потім ЮНЕСКО просить супутникові зображення у комерційних постачальників, і невелика група експертів вивчає різницю між фотографіями до і після.

Команда зіставляє зображення і може вказати часове вікно, у якому сталося ушкодження.

ЮНЕСКО також працює з музеями та колекціями в Україні, намагаючись боротися із загрозою мародерства – поширеною проблемою у війні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЮНЕСКО підтримує заявку України на включення Одеси до списку Світової спадщини

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *