АРМА спільно з Мінкультом шукатиме викрадені росіянами культурні цінності

КИЇВ. 18 квітня. УНН. За ініціативою АРМА, було проведено робочу зустріч представників Агентства із заступниками міністра культури та інформаційної політики України для налагодження взаємодії між відомствами з метою обміну інформацією про викрадені (пограбовані) об’єкти культурної спадщини. Про це повідомили у пресслужбі АРМА, передає УНН.

Деталі

За інформацією Мінкульту, з початку російського вторгнення ще у 2014 році низка музеїв, бібліотек, археологічних пам’яток та інших культурних об’єктів (сховищ) було розграбовано та знищено, а об’єкти культурної спадщини України викрадені та вивезені за кордон або незаконно передані в приватні колекції. Деякі артефакти знищено повністю.

Разом з тим АРМА має та систематично удосконалює функціонал і інструментарій для виявлення та розшуку активів у сфері культурної спадщини, витворів мистецтва та інших культурних об’єктів. Зокрема, у своїй діяльності Нацагентство активно використовує відомості реєстру “Stolen Works of Art Database” (База викрадених виробів мистецтва), держателем якого є Інтерпол.

Також, фахівцями АРМА підготовлено план заходів з виявлення та розшуку культурних цінностей, визначено основні ідентифікатори його виконання та учасників цих заходів, розробляються рекомендації для органів досудового розслідування щодо виявлення та розшуку об’єктів вказаної категорії, проводяться консультації з профільними експертами.

Нагадаємо

Через російську агресію в Україні постраждали понад 1 тис. об’єктів культурної інфраструктури. З них третина – повністю зруйновані. 

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *