Першу міжнародну зустріч Трамп проведе з прем’єром Японії — BBC News Україна

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе стане першим закордонним лідером, з яким зустрінеться Дональд Трамп після перемоги на президентських виборах у США. Зустріч має відбутися у Нью-Йорку вже у четвер.

Про що саме говоритимуть японський прем’єр та новообраний президент Сполучених Штатів (який формально ще не зайняв посаду), наразі невідомо.

Про саму зустріч повідомили офіційні представники Японії.

«Ми хочемо убезпечити наш альянс зі Сполученими Штатами у перехідний період (Передачі влади від Обами до Трампа. — Ред.)», — розповів Reuters один з високопоставлених японських дипломатів Тетсю Оцуру.

Японія — один зі стратегічних партнерів США в Азії після Другої світової війни.

Критика азійських партнерів

Трамп схвально висловлювався про японського прем’єра Сіндзо Абе, але критикував політику Токіо

Під час виборчої кампанії Дональд Трамп часто критикував угоду про вільну торгівлю, укладену з ініціативи Барака Обами з Японією та десятьма іншими країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону.

У Токіо викликали занепокоєння заяви пана Трампа про те, що і Японія, і Південна Корея самі повинні докладати більше зусиль для власної оборони.

Водночас Дональд Трамп відзначав, що він захоплюється Сіндзо Абе, але при цьому часто дозволяв собі зневажливо висловлюватися про головних азіатських союзників Сполучених Штатів.

Зокрема він звинуватив Токіо і Сеул в тому, що вони недостатньо фінансують підтримку 80-тисячного американського військового контингенту у своїх країнах.

А заява Дональда Трампа про те, що якщо Токіо і Сеул повинні розвивати власну ядерну зброю, якщо вони серйозно ставляться до ядерної загрози від Північної Кореї, викликали переляк і подив, повідомляє кореспондент ВВС у Вашингтоні Пол Адамс.

Після перемоги Дональд Трамп трохи пом’якшив свою риторику, але експерти, як і раніше, сумніваються у тому, чи збережуться принципи американської політики у відносинах з країнами Азії.

Багато що у цій сфері залежатиме від людей у президентській команді, відзначає Пол Адамс.

Формально Дональд Трамп стане 45-м президентом США у січні.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *