Ердоган: Туреччина може вступити в ШОС замість ЄС — BBC News Україна

Президент Ердоган зустрівся в Самарканді з президентом Узбекистану Шавкатом Мірзійоєвим

Туреччині не варто будь-що прагнути вступити до Європейського Союзу, оскільки замість цього вона може стати частиною Шанхайської організації співпраці (ШОС), куди входять Росія, Китай, Казахстан, Таджикистан, Киргизія і Узбекистан, заявив президент Реджеп Таїп Ердоган.

«Туреччина має заспокоїтися. Не треба говорити: «Європейський Союз за всяку ціну». Така моя думка», — цитує газета Hurriyet пана Ердогана.

  • Росія та Туреччина підписали угоду про «Турецький потік»

«Чому б Туреччині не приєнатися до Шанхайської п’ятірки? Я сказав це Путіну, Назарбаєву (президент Казахстану. — Ред.) — тим, хто зараз у Шанхайській п’ятірці», — розповів президент.

Членство Туреччини в ШОС, яка спочатку не включала Узбекистан і була відома як «Шанхайська п’ятірка», найімовірніше, занепокоїть Захід і союзників Туреччини по НАТО.

У 2013 році Анкара отримала в ШОС статус партнера з діалогу, заявивши, що «має спільну долю» з членами цього блоку.

Монголія, Індія, Іран, Пакистан і Афганістан мають статус спостерігачів у цій організації, тоді як Білорусь також має статус партнера з діалогу, що дозволяє їй брати участь у переговорах на міністерському рівні, але не надає права голосу.

Минулого тижня президент Ердоган закликав своїх співвітчизників проявляти до кінця цього року спокій у відносинах з ЄС, сказавши, що референдум про членство в Євросоюзі може відбутися в 2017 році.

Перспектива вступу Туреччини в ЄС після 11 років переговорів залишається як і раніше невизначеною.

Источник: www.bbc.com

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *