Китай назвав три “способи” зупинення війни Росії з Україною

Китай назвав три “способи” зупинення війни Росії з Україною Анастасія КушпітОсновні тези

  • Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї під час засідання Ради Безпеки ООН нагадав про три пропозиції Китаю щодо врегулювання “української кризи”, тобто війни Росії проти України: припинення бойових дій, діалог і переговори, а також відмова від санкцій.
  • Водночас Китай наголосив на недопустимості застосування ядерної зброї, а також на важливості поваги до суверенітету й територіальної цілісності всіх країн.

Китай назвав три позиції Китаю щодо війни Росії з Україною / Getty ImagesБільше цікавих аудіоновинСлухати00:0001:161.25×1.25x Аудіо синтезовано з використанням AI. Більше АудіоновинВимкнути

Міністр закордонних справ Китаю запропонував варіанти “врегулювання” російсько-української війни, яку він назвав “українською кризою”.

Ван Ї нагадав пропозиції Китаю під час засідання Ради Безпеки ООН та підкреслив, що позиція його країни щодо війни залишається послідовною, повідомляє Укрінформ.

Позиція Китаю щодо війни Росії проти України

По-перше, голова МЗС КНР заявив, що сторони повинні припинити бойові зіткнення, щоби запобігти розширенню театру воєнних дій. Він також сказав, що не варто надавати військову допомогу й при цьому не уточнив, кому саме. Найімовірніше, він мав на увазі Україну.

Чим більше зброї спрямовують в зону бойових дій, тим складніше добитися припинення вогню,
– заявив Ван Ї.

Разом з тим він звернув увагу на недопустимість застосування ядерної зброї та ураження ядерних об’єктів, таких як АЕС.

По-друге, Китай наголосив на необхідності невідкладного діалогу та переговорів, як “єдиного життєздатного способу” врегулювати “українську кризу”.

Всі сторони мають визначити пріоритетом мир і людей та повинні по-справжньому бути прихильними до просування мирних переговорів,
– заявив він.

Третя пропозиція Китаю – відмова від санкцій та блокування окремих напрямків світової торгівлі. Вочевидь, він запропонував зняти обмеження з Росії й тих, хто її підтримує.

При цьому представник Китаю сказав, що суверенітет і територіальна цілісність усіх країн мають поважатися, а цілі й принципи Статуту ООН повинні виконуватися.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *