“Дещо позитивне для України все ж є”: політолог підсумував саміт G7 у Канаді Дзвенислава МошовськаОсновні тези
- Володимир Зеленський скоротив своє перебування на саміті G7 у Канаді, де не вдалося досягти домовленостей із США щодо купівлі зброї.
- Політолог Максим Несвітайлов вважає, що саміт G7 не був успішним для України політично та медійно, але домовленості щодо військово-промислового комплексу з іншими партнерами можуть бути вигідними.


Володимир Зеленський відвідав саміт G7 у Канаді, проте скоротив термін перебування там, повернувшись назад до України. Саміт пройшов не надто вдало для нашої держави, але певні позитивні моменти все ж є.
Таку думку 24 Каналу висловив політолог, експерт-міжнародник Максим Несвітайлов, зазначивши, що Україна сподівалась на те, що буде досягнуто домовленостей із США щодо купівлі у них зброї. Цього не сталось, адже Дональд Трамп несподівано покинув саміт у Канаді.
Чому Трамп терміново покинув зустріч
Максим Несвітайлов нагадав, що Сполучені Штати Америки зброю, яку мала отримати Україна, передали Ізраїлю. Це виглядає так, ніби Трамп намагається реалізувати стратегію, яка полягає у тому, щоб домовлятись із Росією і тиснути на Україну.
На думку Трампа, ослабити нашу державу значно легше, ніж Росію. Все для того, щоб схилити Україну до неприйнятних для нас домовленостей. Тому, я вважаю, що Трамп так поспішно покинув саміт G7, щоб уникнути незручної розмови, адже публічно відмовлятись від продажу зброї виглядало б не дуже,
– сказав він.
Це, однозначно, здивувало б багато кого у Сполучених Штатах Америки.
Важливо! Президент Володимир Зеленський залишив саміт G7 із новим пакетом допомоги від Канади, але визнав, що дипломатія переживає кризу, а тиск на Дональда Трампа щодо посилення військової підтримки ослаб.
За словами політолога, на жаль, у відповідь на лояльну позицію Трампа щодо Росії, партнери України не відреагували серйозним міжнародним тиском.
Результати саміту G7 для України
Попри все, саміт G7 мав і певні позитивні моменти для нашої держави. Несвітайлов підкреслив, що українській владі вдалось досягти певних домовленостей щодо фінансування виробництва зброї в Україні.
Це дуже важливо. Це той процес, який активно рухається і всиляє оптимізм щодо Європи,
– зауважив він.
Політолог підсумував, що політично і медійно саміт G7 для України був не надто успішним, але конкретні угоди, які стосуються військово-промислового комплексу, можуть піти на користь нашій державі.
Читають зараз:У Сумах прогриміли вибухи: ворог обстріляв місто з РСЗВ
Источник: www.24tv.ua







