Україна працює над продовженням закону про ленд-ліз у США – посол

Оксана Маркарова

КИЇВ. 26 липня. УНН. Українська сторона працює над тим, щоб США продовжили дію закону про ленд-ліз для України після вересня 2023 року. Про це повідомила посол України в США Оксана Маркарова в інтерв’ю Радіо Свобода, оприлюдненому у середу, пише УНН.

Цитата

“Наприкінці вересня закінчується дія законопроєкту про ленд-ліз, над яким ми зараз дуже активно працюємо (в Хаузі вже швидше пройшли, зараз із Сенатом працюємо), над продовженням терміну дії цього закону. Знову ж таки, сподіваємося, що нам вдасться переконати колег, щоб виділити нам грантові кошти у додатковому бюджеті. Але якщо з цим будуть якісь чи затримки, чи певні труднощі, то наявність опції лізингу чи оренди зброї дуже важливо, щоб вона також залишалася можливою. Тому така комплексна робота зараз по всіх напрямках”, – сказала Маркарова.

З її слів, іде дуже активна робота з Конгресом над майбутнім бюджетом, над збільшенням і додатковими бюджетними коштами для України на 2024 рік, а це календарний рік з 1 жовтня.

Доповнення

Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України 9 травня 2022 року.

Як повідомлялося у середині грудня 2022 року, Україна не отримувала допомогу США за ленд-лізом.

15 липня Палата представників Конгресу США погодила оборонний бюджет на 2024 рік із 300 млн дол. для України. Один з розділів закликав продовжити дію закону про ленд-ліз для України, ухваленого у 2022-му, як мінімум іще на один рік, до кінця 2024-го.

Тепер проект оборонного бюджету мають проголосувати у Сенаті, а згодом остаточна версія узгоджується і передається на підпис президенту США.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *