У США завершили розслідування у справі Трампа про втручання у вибори

КИЇВ. 10 січня. УНН. Велике журі штату Джорджія, яке розслідує справу колишнього президента США Дональда Трампа через втручання у вибори, завершило роботу. Про це УНН повідомляє з посиланням на Axios.

В опублікованому наказі суддя Роберт МакБерні написав, що колегія завершила свою роботу і має бути розпущена. Але незрозуміло, чи буде оприлюднений остаточний звіт.

Розслідування перевіряло причетність колишнього президента та/або його союзників до злочинних спроб скасувати результати президентських виборів 2020 року в Джорджії.

Цитата

«Суд дякує великим присяжним за їх відданість справі, професіоналізм і значну відданість часу й уваги цьому питанню», — сказав МакБерні в ухвалі.

МакБерні призначив слухання на 24 січня для юристів і ЗМІ, щоб провести дебати, чи слід тримати звіт у секреті чи оприлюднити.

Спеціальне велике журі не може виносити обвинувальні висновки, але замість цього може видати остаточний звіт з рекомендаціями щодо дій, які необхідно вжити.

З червня Спеціальне велике журі заслухало десятки свідків, включаючи численних близьких соратників Трампа, таких як колишній мер Нью-Йорка і адвокат Трампа Руді Джуліані та сенатор Ліндсі Грем з Південної Кароліни та інші чиновники різних рівнів.

Розслідування стартувало на початку 2021 року, після того, як з’явився запис телефонної розмови між Трампом і Раффенспергером від 2 січня 2021 року. Під час цієї розмови Трамп припустив, що керівник виборчої комісії штату може «знайти» голоси, необхідні для його перемоги штаті.

Цитата

«Я просто хочу знайти 11 780 голосів, що на один більше, ніж у нас є. Тому що ми виграли штат», – сказав тоді Трамп.

Додамо

Міністерство юстиції також проводить широкомасштабне розслідування зусиль, спрямованих на скасування результатів виборів 2020 року і практики збору коштів комітетом політичних дій Трампа.

У грудні 2022 року комітет Палати представників, який розслідував заколот 6 січня 2021 року, у своєму підсумковому звіті стверджував, що Трамп брав участь у «багатокомпонентній змові» з метою скасування законних результатів президентських виборів 2020 року і не вжив заходів, щоб зупинити своїх прихильників від нападу на Капітолій. Звіт завершив 18-місячне розслідування щодо колишнього президента та нападу Капітолій. У звіті йдеться про необхідність недопущення аби Трамп або хтось інший із причетних до заколоту, змогли в майбутньому обіймати якісь посади у державній цивільній чи військовій сферах. 

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *