Вчений звернувся до Верховного суду США з клопотанням переглянути рішення щодо видачі патентів штучному інтелекту

КИЇВ. 18 березня. УНН. Вчений у Сполучених Штатах Америки подав звернення до Верховного суду США з клопотанням про перегляд рішення апеляційного суду про те, що патенти можуть бути видані лише винахідникам-людям, передає УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Вчений з США Стівен Талер звернувся до Верховного суду з клопотанням про перегляд рішення апеляційного суду щодо видачі патентів. Суть звернення полягала у тому, що вчений проти того, що патенти на авторство можуть бути видані лише людям і що його система штучного інтелекту не може бути законним творцем винаходів.

Талер сказав у своєму звіті, що ШІ використовується для інновацій у різних галузях, від медицини до енергетики, і що відмова від патентів для розробок створених штучним інтелектом, «обмежує здатність нашої патентної системи — і заважає наміру Конгресу — оптимально стимулювати інновації та технічний прогрес».

Відомство, яке займається патентами і товарними знаками США, а також федеральний суд Вірджинії відхилили заявки на патенти для ШІ на тій підставі, що «DABUS» не є фізичною особою.

Апеляційний суд Федерального округу США минулого року залишив у силі ці рішення та заявив, що патентне законодавство США недвозначно вимагає, щоб винахідники були людьми.

Талер заяви Верховному суду, що закон не вимагає, щоб отримувач патенту обов’язково був людиною.

«Ніде в тексті Закону про патенти Конгрес не обмежував термін «винахідник» — або слово «приватна особа» у його визначенні — тільки фізичними особами», — йдеться в петиції Талера.

Доповнення

Бюро реєстрації авторських прав США також відхилило заявку Талера на захист авторських прав мистецтва, яке створене ШІ, на яке Талер раніше подавав апеляцію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Meta запускає послугу платної підписки для перевірки облікового запису користувача

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *