Стримування противників у страху: Австралія купить у США 220 ракет Tomahawk

КИЇВ. 17 березня. УНН. Австралія заявила, що операція з купівлі 220 американських крилатих ракет Tomahawk є необхідна для стримування «противників у страху». Канберра збільшує витрати на оборону, щоб протистояти воєнному впливу Китаю. Про це пише AFP, передає УНН.

Деталі

Пентагон повідомив про продаж і оцінив вартість операції в 895 мільйонів доларів США.

Спочатку Tomahawk будуть використовуватися на існуючих австралійських есмінцях класу «Хобарт», а потім на американських підводних човнах класу «Вірджинія», коли їх доставлять на початку 2030-х років.

«Далекий удар лежить в основі прихильності цього уряду до оснащення Сил оборони Австралії, нашої національної безпеки та наших оборонних інтересів, стримування противників», — сказав Міністр оборонної промисловості Пет Конрой журналістам.

Доповнення

Інформацію про останню велику оборонну закупівлю Австралії з’явилася через кілька днів після того, як лідери США, Великої Британії та Австралії оприлюднили плани оснастити Канберру п’ятьма атомними підводними човнами США, перш ніж спільно розробляти власну модель.

Ракети Tomahawk вперше привернули увагу широкого загалу під час операції «Буря в пустелі» — американської місії 1991 року щодо відображення вторгнення Саддама Хусейна до Кувейту — вразивши цілі, зокрема президентський палац Іраку.

Нещодавно Японія оголосила, що придбає у США близько 400 ракет Tomahawk.

Уряд Фуміо Кісіди хоче різко збільшити обороноздатність Японії для захисту від Китаю, що швидко озброюється, і Північної Кореї, яка володіє ядерною зброєю.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *