США збираються розширити методи для покарання російських олігархів, які ухиляються від санкцій — Bloomberg

КИЇВ. 14 березня. УНН. США зосередять зусилля на розширенні методів виявлення та покарання російських олігархів, які ухиляються від санкцій. Про це йдеться в матеріалі Bloomberg, пише УНН.

Деталі

Як зазначається, США зробили нову агресивну спробу вдарити по російській економіці, зокрема, по російських олігархах, з метою закрити лазівки, через які все ще надходять кошти для спонсорування російського вторгнення в Україну.

Зокрема, Міністерство фінансів і Міністерство юстиції США зосередять свої зусилля на зусиллях із законної ліквідації власності російських магнатів, розширенні фінансових санкцій для тих, хто сприяє їхньому ухиленню, і на закритті лазівок у законі, що дозволяють мільярдерам використовувати підставні компанії, щоб пройти через фінансову систему США.

Ендрю Адамс, який очолює групу KleptoCapture уряду США (яка займається забезпеченням дотримання економічних обмежень у США, накладених на росію та її мільярдерів), повідомив, що група приділяє першочергову увагу зусиллям із виявлення тих, хто допомагає росіянам ухилятися від санкцій і порушувати експортний контроль.

Згідно зі звітом Мінфіну США, на сьогодні в усьому світі заблоковано або заморожено активи росіян на суму понад 58 мільярдів доларів. Сюди входять дві розкішні яхти вартістю 300 мільйонів доларів кожна в Сан-Дієго і Фіджі, а також шість об’єктів нерухомості в Нью-Йорку і Флориді вартістю 75 мільйонів доларів, які належать олігарху Віктору Вексельбергу, який потрапив під санкції.

США роблять спроби покарати спільників і керівників капіталом олігархів. Так, у справі Вексельберга федеральний суд Нью-Йорка висунув обвинувачення Володимиру Воронченку після того, як той допоміг зберегти власність Вексельберга. У лютому йому було висунуто обвинувачення у змові з метою порушення та ухилення від санкцій США.

Лютневе дослідження, проведене вченими Дартмутського університету, засвідчило, що переслідування кількох ключових керівників капіталом завдасть росії значно більших збитків, ніж санкції проти олігархів окремо.

Як пише Bloomberg, інші спроби завдати болю російській економіці будуть виходити від зусиль щодо «ліквідації» яхт та іншого майна, що належить російським олігархам і кремлю, з метою перетворити їх на кошти на користь України.

Адамс зазначає, що зараз докладаються зусилля з продажу яхт та іншої власності росіян (попри юридичні труднощі з перетворенням власності, доступ власників якої заблоковано), на конфісковані активи, які уряд може вилучити і продати в інтересах України.

Він підкреслив, що США діятимуть у межах верховенства закону.

Адамс додав, що робоча група “домоглася успіху в роботі з Конгресом і людьми з виконавчої влади в отриманні дозволу на переведення певних конфіскованих коштів до Державного департаменту”.

За словами чиновників, посилення законів, які слугують лазівками для тих, хто ухиляється від санкцій, також буде пріоритетом для всіх федеральних відомств.

Очікується, що Мережа по боротьбі з фінансовими злочинами при Міністерстві фінансів розгорне правила, що стосуються використання ринку нерухомості США для відмивання грошей, включно з вимогою про розкриття фактичного власника нерухомості.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: путін цього тижня зустрінеться в кремлі з олігархами вперше з початку повномасштабної війни проти України — Bloomberg

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *