США засудили "цинічні" дії росії за блокування ядерного тексту ООН » Інформаційні новини світу
Главная » Америка » США засудили «цинічні» дії росії за блокування ядерного тексту ООН

США засудили «цинічні» дії росії за блокування ядерного тексту ООН

КИЇВ. 29 серпня. УНН. Сполучені Штати в неділю засудили «цинічні» дії росії після того, як Москва заблокувала ухвалення спільної декларації про нерозповсюдження ядерної зброї після тривалих міжнародних переговорів в ООН. Про це повідомляє УНН з посиланням на AFP.

Цитата

«Після кількох тижнів інтенсивних, але продуктивних переговорів тільки російська федерація вирішила заблокувати консенсус за підсумковим документом», — заявив заступник офіційного представника Держдепартаменту Ведант Патель після завершення чотиритижневої конференції з розгляду ДНЯЗ.

Деталі

Він сказав, що крок Москви було здійснено «для того, щоб заблокувати формулювання, які визнавали серйозну радіологічну небезпеку на Запорізькій атомній електростанції в Україні».

В останньому проекті тексту висловлено «серйозне занепокоєння» воєнними діями навколо українських електростанцій, включаючи Запорізьку, а також втратою Україною контролю над такими об’єктами та негативним впливом на безпеку.

«Незважаючи на цинічну перешкоду з боку росії, той факт, що всі інші сторони підтримали підсумковий документ, свідчить про важливу роль договору у запобіганні поширенню ядерної зброї», — сказав Патель.

Він повторив заклик Вашингтона до росії припинити військові дії під Запоріжжям та «повернути контроль над ЗАЕС Україні».

Тим часом нейтральна та неядерна Австрія в суботу засудила позицію на переговорах росії.

«Хоча три чверті зі 191 держави, що підписали документ, підтримують прогрес, що заслуговує на довіру, в галузі ядерного роззброєння, опираються в основному держави, що володіють ядерною зброєю, і насамперед росія», — йдеться у заяві уряду Відня.

В заяві наголошується, що всупереч договірним зобов’язанням Велика Британія, Китай, Франція, росія та США удосконалюють чи розширюють свої запаси ядерної зброї.

Додамо

Запорізьку атомну електростанцію, найбільшу в Європі, захопили російські війська на початку березня, невдовзі після того, як 24 лютого Москва розпочала вторгнення в Україну. 

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*