США ввели санкції проти 12 іранців та 2 організацій за придушення акцій протесту

Махса Аміні

КИЇВ. 26 жовтня. УНН. США ввели санкції проти 12 іранських офіційних осіб і двох організацій за придушення масових демонстрацій, викликаних смертю Махси Аміні, яка померла, перебуваючи під вартою в поліції, передає УНН.

Деталі

Міністерство фінансів заявило, що вживає заходів у відповідь на «жорстоке придушення загальнонаціональних протестів в Ірані, що продовжується», а також на зусилля уряду з обмеження доступу в Інтернет у країні.

«Через сорок днів після трагічної смерті Махси Аміні іранці продовжують сміливо протестувати перед жорстоким придушенням і порушенням доступу до Інтернету», — йдеться в заяві заступника міністра фінансів з фінансової розвідки Браяна Нельсона.

«Сполучені Штати вводять нові санкції щодо іранських посадових осіб, які контролюють організації, причетні до жорстоких репресій та вбивств, у тому числі дітей, у рамках нашого зобов’язання притягнути всі рівні іранського уряду до відповідальності за його репресії», — додав він.

Санкції введені проти Мохаммада Каземі, командувача розвідувальної організацією Корпусу вартових ісламської революції (КСІР) і Аббаса Нільфорушана, заступника командувача КСІР з операцій.

А також Хосейна Модарреса Хіабані, губернатора іранської провінції Сістан і Белуджистан, яка неодноразово зазнавала кривавих репресій з боку урядових сил, також був внесений до «чорного списку» і Ахмад Шафахі, командувач регіонального військового підрозділу КСІР.

США також наклали санкції на чотирьох високопосадовців, у тому числі на начальника в’язниці Евін та наглядача Центральної в’язниці Санандадж у провінції Курдистан. В Евін тримають політичних ув’язнених та багатьох затриманих, яким пред’явлені звинувачення у порушенні безпеки, у тому числі іранців із подвійним громадянством.

Двох співробітників Міністерства розвідки та безпеки було внесено до «чорного списку» разом зі школою, яку вони заснували, яка навчає студентів кібербезпеки та хакерству, а також набирає студентів для міністерства, йдеться у повідомленні відомства.

Також під санкції потрапила приватна компанія з обмеженою відповідальністю Samane Gostar Sahab Pardaz, яка, за словами Міністерства фінансів, є одним з основних операторів послуг фільтрації соціальних мереж в Ірані.

Додамо

Тисячі іранців вийшли на вулиці після смерті Аміні, деякі закликали до падіння Ісламської Республіки та скандували «Смерть (Верховному лідеру аятолі Алі — ред.) Хаменеї».

Правозахисні організації заявили, що щонайменше 250 протестувальників було вбито, зокрема дівчаток-підлітків, і тисячі заарештовано.

Сили безпеки зіткнулися з протестувальниками, які відзначають 40 днів з дня смерті Аміні.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *