США офіційно запросили нового голову МЗС Китаю до Вашингтона

Ван Ї

КИЇВ. 2 серпня. УНН. Сполучені Штати офіційно запросили нещодавно перепризначеного міністра закордонних справ Китаю Ван Ї до Вашингтона, повідомив у вівторок спікер Державного департаменту США Метью Міллер після того, як попередник Вана був раптово зміщений Пекіном зі своєї посади, передає УНН.

Запрошення Ван було направлено у понеділок під час зустрічі у Держдепартаменті між помічником держсекретаря США у справах Східної Азії та Тихого океану Деніелом Крітенбрінком та Ян Тао, генеральним директором у справах Північної Америки та Океанії у МЗС Китаю.

Цитата

“Помічник держсекретаря Крітенбрінк зустрівся зі своїм колегою, директором Ян Тао, тут, у Державному департаменті у Вашингтоні, округ Колумбія. Це було продовженням зустрічей, які ми мали в Пекіні в червні, а також нещодавньої зустрічі, яку кілька тижнів тому мав секретар Блінкен з Ван Ї. На зустрічі ми направили запрошення, яке раніше було зроблено, колишньому міністру закордонних справ Цінь Гану, і ясно дали зрозуміти, що це запрошення було передано міністру Ї”, – сказав Міллер.

Деталі

Міллер не сказав, чи прийняла китайська сторона запрошення. “Щодо прийняття запрошення, я дозволю китайському уряду висловитися з цього приводу. Ми, звичайно, очікуємо, що вони приймуть його, і ми очікуємо, що цей візит відбудеться, але ми ще не намітили дату”, – зазначив він.

Представник посольства Китаю у Вашингтоні, як пише Reuters, заявив, що під час «консультацій» з Крітенбрінком обидві сторони провели «відвертий, глибокий та конструктивний обмін думками з китайсько-американських відносин, а також з глобальних та регіональних питань, що становлять взаємний інтерес».

“Що стосується обмінів на високому рівні, обидві сторони підтримували необхідний зв’язок”, – додав представник.

Доповнення

69-річний Ван Ї обіймав посаду міністра закордонних справ з 2013 по 2022 рік.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *