Справа про штурм Капітолію 6-го січня: колишнього радника Трампа засуджено до тюремного ув’язнення

КИЇВ. 21 жовтня. УНН. Стів Беннон, видний діяч американських правих, який служив старшим стратегом колишнього президента Дональда Трампа, у п’ятницю був засуджений до чотирьох місяців ув’язнення за відмову співпрацювати із законодавцями, які розслідують торішній напад натовпу Трампа на Капітолій, передає УНН з посиланням на агенство Reuters.

Деталі

Окружний суддя США Карл Ніколс під час винесення вироку також наказав Беннону виплатити штраф у розмірі 6500 доларів.

Беннона було засуджено присяжними у липні за двома пунктами звинувачення в неповазі до Конгресу за ненадання документів або свідчень. За кожним із двох пунктів звинувачення передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від одного місяця до одного року та штрафу у розмірі до 100 000 доларів.

Прокуратура в понеділок попросила суддю засудити Беннона до шести місяців ув’язнення, тоді як адвокати Беннона вимагали випробувального терміну.

Прокурор Дж. П. Куні заявив на слуханнях у п’ятницю, що Беннон вважав за краще «показати конгресу свій ніс». Він «не вищий за закон, і саме це робить цю справу важливою», — сказав Куні.

Присяжні з восьми чоловіків та чотирьох жінок засудили Беннона за відмову дати свідчення або надати документи, викликані до суду спеціальним комітетом Палати представників, який розслідує напад на Капітолій 6 січня 2021 року та спроби союзників Трампа скасувати його поразку на виборах 2020 року.

68-річний Беннон був ключовим радником у президентській кампанії Трампа-республіканця у 2016 році, потім у 2017 році працював його головним стратегом у Білому домі, перш ніж між ними сталася сварка, яка пізніше була улагоджена. Беннон допоміг сформулювати правий популізм «Америка насамперед» та рішучу опозицію імміграції, які допомогли визначити президентство Трампа. Беннон відіграв важливу роль у правих ЗМІ та просував інтереси правих та кандидатів у Сполучених Штатах та за кордоном.

Крім Беннона, прокуратура звинуватила колишнього радника Трампа в Білому домі Пітера Наварро у неповазі до Конгресу за те, що він ігнорував порядок денний того ж комітету із призначеною датою судового розгляду 17 листопада. Наварро не визнав себе винним.

Винесений у п’ятницю вирок не покладе край юридичним проблемам Беннона. У вересні в штаті Нью-Йорк йому було пред’явлено звинувачення у відмиванні грошей та змові, а прокуратура звинуватила його в обмані донорів, які дають гроші на будівництво обіцяної Трампом стіни вздовж американо-мексиканського кордону. Беннона, який не визнав себе винним, може бути засуджений до 15 років ув’язнення, якщо його визнають винним за цими звинуваченнями.

Торік Трамп помилував Беннона за аналогічними федеральними звинуваченнями.

Доповнення

Натовп прихильників Трампа штурмував Капітолій і атакував поліцію з кийками, кувалдами, флагштоками, електрошокерами, хімічними подразниками, металевими трубами, камінням, металевими огорожами та іншою зброєю в безуспішній спробі заблокувати підтвердження Конгресом поразки Трампа.

За даними комітету від 6 січня, Беннон як мінімум двічі розмовляв з Трампом за день до заколоту, був присутнім на нараді щодо планування у готелі у Вашингтоні.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *