Провідні банки США попереджають про вивід інвестицій із Китаю в разі нападу на Тайвань - FT » Інформаційні новини світу
Главная » Америка » Провідні банки США попереджають про вивід інвестицій із Китаю в разі нападу на Тайвань — FT

Провідні банки США попереджають про вивід інвестицій із Китаю в разі нападу на Тайвань — FT

КИЇВ. 21 вересня. УНН. Керівники трьох найбільших банків Сполучених Штатів JPMorgan Chase, Bank of America (BofA) та Citigroup зобов’язалися вивести свої інвестиції з Китаю в разі військового нападу на Тайвань. Про це інформує УНН, посилаючись на The Financial Times.

Цитата

«Ми дотримуватимемося вказівок уряду, які десятиліттями полягали у співпраці з Китаєм. Якщо вони змінять свою позицію, ми теж негайно її змінимо, як це було в росії», — повідомив виконавчий директор BofA Браян Мойніган на слуханнях комітету з фінансових послуг Палати представників США.

Його коментарі підтримали Джейн Фрейзер і Джеймі Даймон, виконавчі директори Citigroup і JPMorgan Chase відповідно.

Деталі

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну банки США приєдналися до міжнародного осуду Кремля, оголосивши про намір зупинити свою діяльність у росії. Проте, пише FT, економіка Китаю набагато більша за російську, і багато банків прагнули розширити свою діяльність у Пекіні.

Зазначається, що на кінець 2021 року капітал Citigroup в Китаї становив 27,3 мільярда доларів, включаючи позики та інвестиційні цінні папери. Це в п’ять разів більше, ніж компанія мала у росії. Банк JPMorgan Chase у 2011 році запустив спільне підприємство з цінними паперами в Китаї і лише минулого року отримав над ними повну власність.

За словами банківського аналітика Кріса Котовскі, Китай «завжди вважався кращим для можливостей розвитку» для банків, а поточні геополітичні ризики можуть змусити їх бути більш обережними щодо суми, яку вони інвестують у країну.

За останні 18 місяців транснаціональні компанії стали набагато більше стурбовані можливістю конфлікту на Тайвані, оскільки Китай активізував військову активність навколо острова, повідомляє FT.

Нагадаємо

Пекін вважає Тайвань своєю «провінцією, що відкололася», а Тайбей наполягає на своїй незалежності з 1949 року.

Протягом останніх двох років Китай збільшив кількість військових навчань, які проводить «у розпізнавальній зоні ППО» Тайваню. 

У понеділок, 19 вересня, президент США Джо Байден повідомив, що Сполучені Штати мають намір захищати Тайвань у разі китайського вторгнення.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...

Оставить комментарий

Ваш email нигде не будет показанОбязательные для заполнения поля помечены *

*