Перший етап — «Ні»: Резніков прокоментував відмову Байдена надати Україні F-16

КИЇВ. 31 січня. УНН. Міністр оборони України Олексій Резніков, коментуючи відмову президента США Джо Байдена надати літаки F-16 Україні, пояснив, що усі види зброї проходили «Ні». Він зауважив, що це — «перший етап», пише УНН з посиланням на спільну пресконференцію міністра з французьким колегою Себастьяном Лекорню.

Цитата

«Усі види допомоги проходили етап спочатку «Ні», що означає «ні» станом на сьогодні. Друга стадія — «давайте обговоримо і вивчимо технічні можливості», третя — «давайте готувати ваш екіпаж», а четверта — «прибуття»», — розповів міністр оборони України.

Він додав: «Так було з HIMARS, зі 155 калібром артилерії, з тими самими Bradley. Пригадайте історію з німецькими Leopard. Теж спочатку було «Ні», а тепер у нас танкова коаліція. Тому я вірю в наступну «літакову коаліцію». Але завжди спочатку має бути лідер, тому я тут (у Парижі — ред.)».

Деталі

Крім цього, Резніков наголосив, що тактична авіація є частиною системи ППО, тому спільно з колегами він обговорював «моделі літаків або винищувачів як платформи», які можливо надати. 

«Ми можемо обговорювати назву чи бренд, ми обговорювали платформу, тому що необхідно посилити нашу здатність захищати свою територію», — сказав міністр.

Він додав, що поки не може прогнозувати, «наскільки швидкою» буде відповідь щодо надання Україні літаків від міністра оборони США Ллойда Остіна та союзників. Втім, Резніков нагадав, що минулого року, під час візиту у Вашингтон, коли він просив надати Києву Stinger, то почув відмову. Пізніше це стало можливим, зауважив міністр.

«Я впевнений, що у нас буде нова сучасна платформа. Це може бути F16 або Gripen, або щось із Франції. Я не впевнений, що буде першим, але у нас є танкова коаліція… Побачимо, але я оптиміст і думаю, що це буде якомога швидше» — підсумував Резніков.

Нагадаємо

Президент США Джо Байден у понеділок, 30 січня, заявив, що його країна не має наміру постачати Україні винищувачі F-16.

У Білому домі виступили на захист позиції американського лідера, вказавши замість цього на допомогу, яку США вже надсилають або анонсували для відправки, включно з танками Abrams.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *