Панама повідомила про сплеск міграції до США через “смертоносні” джунглі

КИЇВ. 27 березня. УНН. Панама попередила про сплеск нелегальної міграції через “смертоносні” джунглі Дар’єнського розриву, у яких перебувають місцеві бандити, а місцевість наповнена зміями. Очікується, що кількість людей, які скористаються цим маршрутом, щоб дістатися до США, цього року майже подвоїться до 400 000, пише УНН з посиланням на Financial Times.

Деталі

Згідно з офіційними даними уряду країни, минулого року 248 284 мігрантів з Латинської Америки, Китаю та Афганістану перетнули болотистий регіон, який страждає від бандитів і отруйних змій. До 30 вересня 2022 року затримали майже 2,4 мільйона мігрантів на південному кордоні США. За словами міністра закордонних справ Панами Джанайни Тівані, за поточними тенденціями очікується, що цього року регіоном пройдуть 400 000 людей. Інші офіційні особи описали цей потік як “найбільшу міграційну кризу”, з якою зіткнувся Американський континент у наш час.

Тівані розповіла, що багатьох із тих, хто користувався маршрутом через Дар’єнський розрив, незаконно переправили до колумбійського кордону злочинні угруповання, які не надали деталей семи-десятиденного походу по джунглях. Панама запустила кампанію відеороликів у соціальній мережі TikTok, які попереджують про небезпеки подорожі, щоб заохотити мігрантів використовувати безпечніші маршрути.

“Вони не кажуть, що ви збираєтеся перетнути Дар’єнський розрив, який є ворожими джунглями. Вони кажуть: “Потрібен день, щоб перейти, і я залишу вас тут… є багато людей, які помирають”, – зауважила міністр.

Вона додала, що регіону, який вважають “найсвятішою та найбільш захищеною територією предків” для корінних громад Ембера, Вунаан і Гуна, тепер завдають екологічної шкоди. Згідно з офіційними даними, близько 49 291 особа дісталася Панами через Дар’єнський розрив за перші два місяці цього року, що більш ніж у п’ять разів більше, ніж за той самий період у 2022-му. Лише 14 березня перетин здійснило близько 1000 людей, повідомила Тівані.

Міністр наголосила, що її країна не проти мігрантів, проте хоче “більш організованої” міграції. Минулого року Панама витратила 50 мільйонів доларів на притулок і харчування мігрантів і тісно співпрацювала зі Сполученими Штатами, щоб краще врегулювати ситуацію.

“Це людська криза. Ключ до цього — координація та співпраця… і, очевидно, щоб атакувати причини цієї міграції, відсутність можливостей є важливим фактором”, – додала міністр. 

Нагадаємо

У Панамі загинуло близько 39 людей, більшість із яких були мігрантами без документів та прямували до США.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *