Міністерство юстиції США звернулося до Верховного суду з позовом про таблетки для аборту

КИЇВ. 13 квітня. УНН. Міністерство юстиції США заявило в четвер, що воно звернеться до Верховного суду, щоб оскаржити обмеження, накладені на таблетки для аборту в останньому раунді битви, що посилюється, за репродуктивні права. Про це УНН пише з посиланням на AFP.

Деталі

Цей крок адміністрації президента Джо Байдена було зроблено лише через кілька годин після того, як апеляційний суд заблокував кроки щодо заборони міфепристону, але обмежив доступ до препарату, який використовується для більш ніж половини абортів у Сполучених Штатах.

«Ми добиватимемося екстреної допомоги від Верховного суду… щоб захистити доступ американців до безпечної та ефективної репродуктивної допомоги», — заявив генеральний прокурор США Меррік Гарланд.

Пізно ввечері в середу Апеляційний суд п’ятого округу США заявив, що міфепристон має залишатися доступним на даний момент, але обмежив доступ для перших семи тижнів вагітності порівняно з 10-м.

Апеляційний суд також заявив, що для отримання таблетки будуть потрібні особисті візити — вимога була скасована останніми роками — і заблокував відправлення ліків поштою.

Постанову минулого тижня судді Метью Качмарика про запровадження загальнонаціональної заборони на міфепристон було прийнято у відповідь на позов коаліції груп, які виступають проти абортів. Суддя у своєму рішенні заявив, що препарат використовувався, щоб «вбити ненароджену людину».

Качмарик сказав, що двокомпонентний режим, що включає міфепристон, призвів до «тисяч побічних ефектів, від яких страждають жінки та дівчатка», включаючи сильну кровотечу та психологічну травму.

Доповнення

Останнє протистояння щодо репродуктивної свободи жінок в Америці відбулося майже через рік після того, як Верховний суд, у якому домінують консерватори, скасував знаменне рішення Роу проти Уейда, яке на півстоліття закріплювало конституційне право на аборт.

Міфепристон є одним із компонентів двокомпонентної схеми лікування, яку можна використовувати у Сполучених Штатах протягом перших 10 тижнів вагітності.

Він має довгу історію безпеки, і, за оцінками FDA, 5,6 мільйона американців використали його для переривання вагітності з моменту схвалення.

Опитування неодноразово показують, що більшість американців підтримують постійний доступ до безпечних абортів, навіть незважаючи на те, що консервативні групи наполягають на обмеженні доступу до цієї процедури або на повній її забороні.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *