Філіппіни та США розпочали військові навчання на тлі побоювань Китаю

КИЇВ. 14 березня. УНН. Філіппіни та США у понеділок розпочали військові навчання, спрямовані на підвищення здатності країни Південно-Східної Азії захищати свою територію від зовнішніх загроз, передає УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Навчання проводяться слідом за ухваленим минулого місяця президентом Фердинандом Маркосом-молодшим рішенням розширити доступ Сполучених Штатів до військових баз його країни — крок, який розлютив Китай, оскільки Філіппіни розглядаються як точка опори геополітичного суперництва між двома великими державами.

Понад 3000 філіппінських та американських солдатів візьмуть участь у тритижневих щорічних навчаннях під назвою Salaknib, які включають численні навчання з бойовою стрільбою зі стрілецької зброї, бойові стрільби з артилерії та мінометів, а також будівельні проекти.

«Сценарії включатимуть захист Філіппінського архіпелагу від потенційних іноземних агресорів», — заявив головнокомандувач філіппінської армії генерал-лейтенант Ромео Браунер після церемонії відкриття.

«Оскільки це міжармійські навчання, ми зосередимося на оборонних операціях, таких як протиповітряна оборона, а також на нашій обороні з берегової лінії», — додав він.

Більшість заходів проходитиме у форті Магсайсай, найбільшому військовому таборі Філіппін та одному з п’яти існуючих об’єктів, до яких Сполучені Штати мають доступ відповідно до Угоди про розширене оборонне співробітництво (EDCA) з Манілою. За угодою США можуть використовуватися бази для спільної підготовки, попереднього розміщення обладнання та будівництва таких об’єктів, як злітно-посадкові смуги, склади палива та житло для військових, але не для підтримки постійної присутності.

Філіппіни ще не розкрили інформацію про додаткові бази, до яких Сполучені Штати матимуть доступ, але колишній військовий начальник сказав, що вони включають бази на острові Лусон, на північ у напрямку Тайваню, і на Палавані на південному заході, неподалік від спірних островів Спратлі в Південно-Китайському морі.

Реакція Китаю

Китай розкритикував розширену угоду, назвавши її «частиною зусиль США щодо оточення та стримування Китаю за допомогою військового союзу з цією країною».

«Вчиняючи таким чином, США не лише посилили напруженість, вбили клин між Китаєм та Філіппінами, а й порушили та стали засмученням для спільних зусиль країн цього регіону щодо захисту миру та стабільності у Південно-Китайському морі», — ідеться у поширеній у неділю заяві посольства Китаю в Манілі.

Нагадаємо

США та Південня Корея розпочали найбільші військові навчання за останні 5 років.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *