Держдеп США опублікував звіт про російську дезінформацію щодо «біолабораторій» в Україні

КИЇВ. 15 березня. УНН. Державний департамент США опублікував звіт Центру глобальної взаємодії, у якому зазначив, що кремль активізував кампанію з поширення дезінформації щодо «американських воєнних біолабораторій» в Україні, намагаючись відвернути увагу. Про це пише УНН, посилаючись на повідомлення на сайті Держдепу.

Цитата

«Щоб виправдати своє повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, кремль відтворив і просував кілька вигаданих наративів, у тому числі пов’язаних із біологічною зброєю. За кілька днів після вторгнення в Україну кремль заявив про наявність «лабораторій біологічної зброї в Україні» як про один із хибних приводів для нападу…

Не здобувши швидкої перемоги над Україною та зазнавши численних невдач на полях битв, кремль потім ще більше розширив свою дезінформацію про біологічну зброю у відчайдушній спробі зобразити Україну та Сполучені Штати як агресорів», — йдеться у звіті.

Деталі

Експерти зазначають, що одним з «найпомітніших» брехливих тверджень рф є те, що Сполучені Штати начебто співпрацювали з Україною, щоб «навчити армію перелітних птахів, комарів і навіть кажанів проносити біологічну зброю в росію». У Держдепі пояснили, що це твердження — «абсурдне», у тому числі тому, що цим видам тварин, навіть якби їх можна було використати як зброю, не можна було б обмежити перебування на території росії, і таким чином вони також могли б загрожувати самій Україні та іншим країнам регіону.

У звіті йдеться про те, що для поширення своєї пропаганди кремль використовує як державні ЗМІ, які фінансує, так і вебсайти, пов’язані з розвідкою рф, так званих «експертів», щоб спілкуватися з пресою. Окрім цього, повідомляється, що росія просувала дезінформацію про біологічну зброю на кількох багатосторонніх форумах, дотримуючись «практики Радянського Союзу в 1950-х роках».

У висновках експерти наголосили, що робота мирних біологічних дослідницьких лабораторій в Україні «не передбачає розробки біологічної зброї або навіть використання особливо небезпечних патогенів в лабораторії». Вони додали, що таким чином кремль намагається «відвернути увагу та спрямувати у неправильну сторону».

«росія має історію звинувачень інших у тому, що робить вона сама, і її нещодавні претензії щодо біологічної зброї, пов’язані з Україною, нічим не відрізняються. Сполучені Штати оцінюють, що росія продовжує підтримувати програму наступальної біологічної зброї, чим порушує свої зобов’язання за Конвенцією про біологічну зброю», — підсумували у Центрі глобальної взаємодії.

Нагадаємо

У межах кампаній з дезінформації російський уряд підтримує фейкові ЗМІ, які видають себе за міжнародні, таким чином намагаючись підірвати європейську підтримку Україні.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *