Держдеп США: білоруські вертольоти у повітряному просторі Польщі – не підстава для НАТО застосовувати 5 статтю

КИЇВ. 3 серпня. УНН. Країни НАТО наразі не перебувають на етапі процесу, який дозволяє Альянсу посилатися на статтю 5. Так речник Держдепартаменту Метью Міллер прокоментував позицію США щодо інциденту з порушенням польського повітряного простору з боку білорусі, повідомляє УНН.

Цитата

«Я не збираюся випереджати будь-які заяви, які ми або будь-яка інша країна НАТО може зробити. Існує певний процес. Існує процес, який дозволяє країнам НАТО посилатися на статтю 5. Наразі ми не перебуваємо на цьому етапі», – відповів Міллер на запитання журналіста про те, що означає на практиці заяви США про готовність захищати кожен дюйм території НАТО.

Відповідаючи на питання, яка позиція США з приводу білоруських літаків, він зазначив, що це сталося на території Польщі і польський уряд зробив заяву з цього приводу.

«Ми очікуємо від усіх країн поваги до суверенного повітряного простору інших країн і продовжуватимемо дуже серйозно ставитись до безпеки НАТО», – зазначив речник Держдепартаменту.

Також Міллер заявив, що США перебувають в постійному контакті з усіма нашими союзниками по НАТО. Однак, з цього інциденту, наскільки йому відомо, США не зв’язувались з польськими колегами.

Доповнення

Стаття 5 договору Північноатлантичного Союзу – це зобов’язання щодо колективної оборони, яке, “пов’язує її членів разом, зобов’язуючи їх захищати один одного і створюючи дух солідарності в Альянсі”. Вона встановлює, що напад на одного члена НАТО вважається нападом на всіх. Це зобов’язання підвищує довіру до стратегії стримування Альянсу, збільшуючи ризики для будь-якого потенційного агресора.

Нагадаємо

Міністерство оборони Польщі ввечері у вівторок, 1 серпня, підтвердило, що два білоруські гелікоптери порушили повітряний простір країни.

Моніторингова група “Беларускі Гаюн”, коментуючи інцидент з білоруськими вертольотами у Польщі, повідомила, що жодних навчань не проводили, а гелікоптери охороняли білоруського правителя олександра лукашенка.

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *