Байден у Вільнюсі: “Один дюйм території НАТО – ми всі разом у цій війні”

КИЇВ. 11 липня. УНН. Президент США Джо Байден під час прес-конференції на саміті Альянсу у столиці Литви Вільнюсі, заявив, що члени НАТО дуже сейрозно ставляться до статті 5 договору Північноатлантичного Союзу, яка передбачає, що напад на одного члена НАТО вважається нападом на всіх, пише УНН з посиланням на Bloomberg.

Цитата

“Ми всі сприймаємо статтю 5 буквально. Один дюйм території НАТО означає, що ми всі разом у цій війні”, – заявив Байден.

Доповнення

Стаття 5 договору Північноатлантичного Союзу – це зобов’язання щодо колективної оборони, яке, “пов’язує її членів разом, зобов’язуючи їх захищати один одного і створюючи дух солідарності в Альянсі”. Вона встановлює, що напад на одного члена НАТО вважається нападом на всіх. Це зобов’язання підвищує довіру до стратегії стримування Альянсу, збільшуючи ризики для будь-якого потенційного агресора.

Стаття 5 застосовувалась лише один раз, пише Bloomberg, після атак на Всесвітній торговий центр і Пентагон 11 вересня 2001 року. Альянс використав літаки системи повітряного попередження і контролю для патрулювання неба над США. Потім був моніторинг кораблів у Середземному морі, участь у війні в Афганістані та підготовка іракських солдатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Саміт НАТО: На що розраховує і що отримає Україна у Вільнюсі

Источник: www.unn.com.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *